• Laureaci konkursu na najpiękniejszą pisankę.

• 26.03.2024
        • Laureaci konkursu na najpiękniejszą tradycyjną pisankę, organizowanego przez Gminny Klub Kultury w Karnicach.

I miejsce: Maria Wlaźlak, Filip Ułasewicz, Lena Marcinkowska

II miejsce: Michał Gorajski

III miejsce: Alan Zawół, Amelia Perskiewicz, Natalia Fido

Wyróżnienia: Martyna Dąbrowska, Anna Stec, Sylwia Szynkler, Zuzanna Dąbrowska

GRATULUJEMY!

• Prośba o wsparcie.

• 15.03.2024
        • Bardzo prosimy o wsparcie dla Pani Doroty, mamy naszego ucznia i naszych absolwentów.

Razem z fundacją Votum zbieramy na pomoc w wybudzeniu ze śpiączki Pani Doroty Płażalskiej i rehabilitację po wybudzeniu. Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto Santander Bank Polska SA

Kod SWIFT/BIC: WBKPPLPP

Tytuł przelewu: Dorota Płażalska

Można także przekazać 1,5 % podatku dochodowego wpisując z listy OPP KRS 0000 272 272 i wskazać cel szczegółowy, wpisując Dorota Płażalska

Wszystkie przekazane kwoty dostępne są wyłącznie na potrzeby podopiecznej!

Dziękuję za ofiarność w imieniu swoim oraz dzieci.

• Akcja Żonkile.

• 12.03.2024
        • W tym roku szkolnym nasza szkoła również bierze udział w akcji upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim.

• Realizacja projektu "Tu mieszkam: gmina, powiat, województwo".

• 12.03.2024
        • Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasie ósmej prowadzony był projekt z edukacji regionalnej "Tu mieszkam: gmina, powiat, województwo". Podsumowaniem projektu było wykonanie plakatów oraz prezentacja wybranego zagadnienia. Gminę Karnice prezentowali: Kinga Urbanowicz, Hanna Lichtarski i Maciej Brzeziński, powiat gryficki: Marika Duzinkiewicz, Karolina Duch i Zuzanna Malowany, województwo zachodniopomorskie prezentowali Bartek Panfil, Tomasz Maliński i Adam Płażalski.

W ten sposób wszyscy uczniowie poznali przedstawicieli lokalnych władz, historię regionu, herby, dane statystyczne dot. powierzchni i liczby ludności a także ciekawostki o swojej małej ojczyźnie.

• Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

• 03.03.2024
        • 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". To święto poświęcone bohaterom walki z komunistycznym reżimem po II wojnie światowej, którzy walczyli o wolność Polski. To ważny moment, aby oddać hołd tym, którzy poświęcili swoje życie w walce o niepodległą ojczyznę. W miniony piątek, uczniowie naszej szkoły poznali historię tych, którzy poświęcili swoje młode życie walcząc dla przyszłych pokoleń.

• Dzień Bezpiecznego Internetu.

• 03.03.2024
        • W ramach obchodów Bezpiecznego Internetu klasa 7 i 8 uczestniczyła 27 lutego 2024 roku w lekcji poświęconej równowadze pomiędzy online a offline.

Celem zajęć było przybliżenie uczniom cyfrowego dobrostanu oraz przedstawienie strategii umożliwiających utrzymanie zdrowej równowagi pomiędzy korzystaniem z urządzeń ekranowych a realnym życiem. Podczas zajęć skupiliśmy się na zjawisku uzależnienia od urządzeń ekranowych, a także dowiedzieliśmy się, jak już teraz można dostosować ustawienia swojego smartfona, aby prowadzić bardziej zdrowy tryb życia.