Światowy dzień tabliczki mnożenia.
23.11.202317 listopada z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w szkołach w całej Polsce organizowane są specjalne lekcje i przedsięwzięcia zachęcające do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.
Również w naszej szkole młodsi sprawdzali, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
23.11.2023Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez Panią Agnieszkę Hamulczyk i Panią Annę Budny, pracownice Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach.
W warsztatach brali udział uczniowie klasy 7 i 8, podczas których była przedstawiana tematyka antynikotynowa. Uczniowie wraz z prowadzącymi dyskutowali na temat szkodliwości palenia tytoniu, negatywnych skutków, zasad profilaktyki zdrowotnej zwłaszcza układu pokarmowego i krążenia.
Bo w moim sercu jest Polska.
12.11.2023Tak brzmiało hasło tegorocznych szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystość szkolną zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Karnice Pan Lech Puzdrowski i Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Jerzy Kosiorowski.
Uczniowie klas 4 - 8 wystąpili przed publicznością prezentując swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne. Po krótkiej historii polskich symboli narodowych, przenieśliśmy się do studia telewizyjnego, gdzie w programie "Pod polską strzechą" zaproszeni goście prezentowali własną definicję Ojczyzny. Klasa 4 pięknie zaśpiewała i zatańczyła piosenki "Kocham Cię Polsko" oraz "Jesteśmy Polką i Polakiem". W ten sposób uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
10.11.2023W w naszej szkole 7 listopada 2023 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wszyscy uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od samego rana – spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach oraz świetlicy. Wśród nich można było podziwiać Czerwonego Kapturka , Elze , Żółwia Ninja , Smerfetkę , Śnieżkę ,Kopciuszka i wiele innych postaci.
EKO lekcje w Słajsinie.
10.11.2023Uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w eko-lekcji w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, który należy do powołanego 20 lat temu Celowego Związku Gmin R-XXI z siedzibą w Nowogardzie.
Misją Celowy Związek Gmin R-XXI jest ochrona środowiska poprzez zagospodarowanie odpadów komunalnych w sposób racjonalny i optymalny. Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie w zakresie zagospodarowania odpadów obsługuje 32 gminy naszego województwa.
#Szkoła Pamięta
02.11.2023W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta!
Uczniowie klas najmłodszych wspólnie z p. Wiesią Saran przygotowali galerię o bohaterach- mieszkańcach naszej gminy, którzy brali udział w II wojnie światowej. Starsze klasy pod opieką p. Anity Nowak wykonały plakaty na temat Józefa Piłsudskiego. Na lekcjach przybliżono biografie bohaterów naszego kraju i regionu, którzy odegrali ważną rolę w historii, postać świętego Jana Pawła II. W ramach akcji uczniowie kl V pod opieką p. Damiana Zielińskiego odwiedzili grób płk Kazimierza Kosiarskiego, kawalerzysty Legionów Polskich, bohatera wojny polsko - bolszewickiej i kampanii wrześniowej i Antoniego Hryniuka. Wszystkie działania podjęte przez naszą szkołę to hołd oddany bohaterom.
Wycieczka do Morskiego Centrum Nauki.
26.10.2023Uczniowie klas 4-8 mieli, wraz z opiekunami uczestniczyli 24 października 2023 roku w zajęciach praktycznych w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie.
Zajęcia odbywały się w dwóch pracowniach: biologiczno - chemicznej i Modelarnia 2.0.
W pierwszej uczniowie klas 7-8 przeprowadzali ekstrakcję barwników liści m. in. chlorofilu, ksantofilii, karotenoidów. Uczniowie doskonalili umiejętności posługiwania się sprzętem i szkłem laboratoryjnym, interpretacją instrukcji przeprowadzania doświadczenia biologiczno - chemicznego, a także pracy w parze.
Bajka ekologiczna
22.10.2023Uczniowie klasy 4 i 5 napisali i przedstawili uczniom naszej szkoły bajkę ekologiczną ”O Mirze, która posprzątała świat”. Było to jedno z zadań związanych z 30 edycją Akcji Sprzątania Świata. Bajka nawiązuje do postaci Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, która była pomysłodawczynią akcji Sprzątania Świata w Polsce. W naszej bajce Mira pomaga zwierzętom, które wpadają w pułapki śmieci w lesie. Dlatego z czworonożnymi przyjaciółmi poszukuje pomocy w uporządkowaniu świata i jak się można tego spodziewać znajduje ją wśród uczniów naszej szkoły. Dodatkową atrakcją były piosenki w wykonaniu uczniów klas 1-3.
Żywa lekcja historii. "Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości".
20.10.202319 października 2023 roku gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcji historycznej Arkona z Torunia. Aktorzy zaprezentowali żywą lekcję historii pt. "Od powstania listopadowego, do odzyskania niepodległości". Lekcja zaprezentowana została w sposób humorystyczny, co uczniom bardzo przypadło do gustu. Podczas spektaklu dowiedzieli się o zrywach narodowych i dążeniach Polaków do niepodległości. Aktorzy zademonstrowali mundury i wyposażenie żołnierza niemieckiego, rosyjskiego, polskich legionistów Józefa Piłsudskiego i żołnierzy Armii Błękitnej powstałej we Francji pod dowództwem generała Józefa Hallera. Odbyła się także "surowa" rekrutacja legionistów. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i wiele osób miało okazję zaprezentować to, czego dowiedzieli się podczas widowiska, w zamian za co otrzymali świeżo bite monety. Zapraszamy do galerii!
Za trud, serce i uśmiech...dziękujemy. DEN w naszej szkole.
16.10.2023Dzień Edukacji Narodowej to czas podziękowań i składania życzeń dla nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi. Nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły życzenia składali nie tylko uczniowie, ale także przedstawiciele gminnego samorządu, w osobach Wójta Lecha Puzdrowskiego, Sekretarz Gminy Sylwii Jankowskiej , Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Przeździęka i Przewodniczącego Gminnej Komisji Edukacji Jerzego Kosiorowskiego . Uroczysty apel rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas 4-8, którzy podziękowali słowem i piosenką za trud, serce i uśmiech swoim nauczycielom. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas tej ważnej uroczystości wręczone zostały wyróżnienia Wójta Gminy Karnice oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cerkwicy. Nagrodę Wójta Gminy jako uznanie za dotychczasową pracę i zaangażowanie w kształcenie młodego pokolenia otrzymała Pani Ewa Sipiak- Trocz
Wyniki konkursu plastycznego Hansa Hartiga.
08.10.20236 października 2023 roku, w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach, podczas gali z okazji 150 urodzin Hansa Hartiga, rozstrzygnięto konkurs plastyczny, w którym udział brali uczniowie naszej szkoły. Konkurs związany był z twórczością "malarza Pomorza" Hansa Hartiga. Wśród laureatów znaleźli się: Marysia Wlaźlak, Lena Marcinkowska, Adam Płażalski i Julia Minkowska. Ponadto swoje prace zgłosili: Ada Ziółkowska, Klaudia Michalak i Grzegorz Szram. Wszystkim gratulujemy odwagi zmierzenia się z wielką sztuką i niełatwym zadaniem artystycznym!
Spotkanie z sędzią Sądu Rejonowego w Gryficach.
08.10.20235 października w naszej szkole gościła Pani Irena Sachajska - Krzyśka, sędzia Sądu Rejonowego w Gryficach. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. Uczniowie klas 7 i 8 z zainteresowaniem słuchali wykładu, z którego dowiedzieli się m.in. o tym jak w Polsce działają sądy, w jakich sprawach rozstrzyga Pani sędzina, a także jak działa prawo w przypadku osób nieletnich. Usłyszeli informacje na temat praw i obowiązków dziecka i ucznia, zapoznali się z poszczególnymi zapisami z konstytucji. Na koniec spotkania mieli mnóstwo pytań do naszego gościa, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Było to bardzo owocne i pouczające doświadczenie. Wkrótce kolejne spotkanie w szkole oraz wyjazd do gryfickiego Sądu Rejonowego.
Sprzątamy dla Polski.
08.10.2023To kolejna akcja ekologiczna w jaką włączyli się uczniowie naszej szkoły. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. W ten sposób uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Zapraszamy na fotoreportaż.
A może by tak wspólnie napisać opowiadanie?
04.10.2023Uczniowie klasy 5 biorą udział w projekcie „Opowiadanie z koperty”. Opowiadanie jest bardzo ważną formą wypowiedzi, z którą uczniowie spotykają się od klasy 4, a która pojawia się na egzaminie ósmoklasisty. Po każdej lekcji z tekstem epickim uczniowie uzupełniają koperty z informacjami o świecie przedstawionym. Systematyczne uzupełnianie kopert pozwoli na zapamiętanie wszystkich elementów opowiadania. Zaczęliśmy od wspólnego opracowania świata przedstawionego dla dwóch opowiadań twórczych- o tematyce fantastycznej i realistycznej. Kolejnym etapem będzie wspólne napisanie opowiadań. Mamy nadzieję, że powstaną ciekawe opowiadania. Podzielimy się efektami naszej pracy.
Dzień chłopaka w klasie VI
29.09.2023Uczennice klasy VI, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, przygotowały dla swoich klasowych kolegów słodki poczęstunek.
Zadbały również o nastój i miłą atmosferę. Wraz z wychowawcą złożyły chłopcom serdecznie życzenia. Atrakcją był seans filmowy, podczas którego, drogą głosowania, chłopcy wybrali film pt. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"
Ognisko integracyjne z okazji Dnia Chłopaka w klasie 7.
29.09.2023Uczniowie klasy 7 postanowili uczcić Dzień Chłopaka w trochę inny sposób. Organizacja ogniska to świetny pomysł na integrację klasy. Uczniowie spotkali się po lekcjach, przygotowali miejsce na ognisko i poczęstunek, dziewczęta przeprowadziły część sportowo-artystyczną. Aktywna forma spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu z rówieśnikami, przy bardzo sprzyjającej pogodzie to super sprawa!
Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!
29.09.2023Projekt Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia realizowany od marca 2018 roku, w ramach którego dnia 28.09.2023 r. odwiedził naszą szkołę DENTOBUS, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. W nim dwójka dentystów bezpłatnie sprawdziła stan uzębienia naszych dzieci i młodzieży, których rodzice wyrazili zgodę na badanie stomatologiczne.
Warsztaty pszczelarskie.
26.09.2023Kim jest pszczelarz?
Czym jest ul?
Co to pszczela rodzina?
Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata?
Dlaczego powinniśmy o nie dbać?
Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dzieci mogły dowiedzieć się w czasie trwania warsztatów pszczelarskich. Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej wiedzy i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół .
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych