Dzień Flagi .
02.05.2022Dzień 2 maja został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku jako Dzień Flagi .
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
Nasza szkoła osiągnęła sukces na szczeblu powiatowym!
29.04.202229 kwietnia b.r. uczniowie przygotowani przez pana Łukasza Maślij osiągnęli sukces w Eliminacjach Powiatowych XLIII – Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Miał on miejsce na terenie szkoły podstawowej nr.4 w Gryficach, a organizatorem turnieju był pan Henryk Chmiel. Współorganizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Gryficach. Osobą odpowiedzialną za turniej z ramienia Policji była asp. Dorota Byra – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Gryficach.
W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wzięli także udział z akcji pt. "Sprzątanie Polski”.
26.04.2022Dzień Ziemi to jedno z największych ekologicznych świąt świata. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła te datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
„W świecie zawodów”
24.04.2022Uczniowie klasy II na zajęciach lekcyjnych realizowali projekt edukacyjny pod tytułem „Zawody naszych rodziców”. Wcześniej omówiliśmy zagadnienia związane z ginącymi zawodami tj. garncarz, kowal itp. Te mało popularne zawody nie są znane młodemu pokoleniu. Dzieci z dużym zaangażowaniem obejrzały filmy, plansze oraz wysłuchały opowiadań nauczyciela o zawodach rzadko spotykanych. Zajęcia zostały urozmaicone zabawami i grami dydaktycznymi. Zwróciliśmy także uwagę na zawody, które można spotkać tylko w mieście lub na wsi.
Obchody Dnia Czekolady
12.04.2022Dziś 12 kwietnia dzieci miały powody do radości. Międzynarodowy dzień czekolady jest jednym z tych dni, których obchody mogłyby być co tydzień - pomyślało pewnie nie jedno dziecko. Choć jedzenie słodyczy do najzdrowszych nie należy, to jednak są pewne pozytywne aspekty kontrolowanego zjadania tego przysmaku. A mianowicie :
The Big Challenge w naszej szkole
10.04.2022Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w internetowym konkursie „The Big Challenge”, nie inaczej było też w tym roku. Dnia 31 marca 2022r. pod opieką pani Karoliny Maślij nasza szkoła przystąpiła do konkursu na czterech poziomach zaawansowania. Celem konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy, a jego uczestnikami są dzieci i młodzież z całej Europy. Konkurs ma formę online i składa się z 45 pytań, zgrupowanych według badanych umiejętności. Do każdego pytania podane są cztery możliwe odpowiedzi. Zadaniem uczestników jest wybranie jednej, prawidłowej odpowiedzi. Pytania testowe sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu pisanego, rozumienia ze słuchu, a także ogólną znajomość kultury. Dla każdego poziomu przewidziany jest odrębny zestaw pytań, opracowanych zgodnie z zaleceniami programu nauczania języka angielskiego oraz klasyf
„Śladami Stanisława Lema"
10.04.2022Któż z nas nie słyszał o Stanisławie Lemie? Wszyscy wiemy, że jest najbardziej znanym na świecie polskim pisarzem science fiction. Potrafimy wymienić takie dzieła jak „Bajki robotów” czy „Solaris”. Jednak kto z nas ostatnio czytał Lema? Warto do nich wrócić, bo to proza inteligentna, przewrotna, dowcipna i zaskakująco aktualna.
Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Cerkwicy w zawodach powiatowych.
07.04.2022W zimny deszczowy poranek nasi szkolni lekkoatleci pod opieką pana Łukasza Maślij wyruszyli na Płotowskie Biegi Przełajowe pod nazwą „XIX Cross Mokasyna”, który miał miejsce 6 Kwietnia. Są to zawody na szczeblu powiatowym, w którym zwycięzcy mogą kontynuować swoje współzawodnictwo na szczeblu wojewódzkim. Organizatorem tych zawodów jest były nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły pan Szymon Kecler wraz żoną.
Kolejny sukces Leny Chrobak !
05.04.2022Lena Chrobak na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski WBBF WFF Polska w Zblewie w kat. do lat 12 na 19 zawodniczek zdobyła 1 miejsce. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy. Wszyscy kibicujemy Lenie i bardzo się cieszymy z jej osiągnięć .Ma przy sobie wspaniałych ludzi, którzy mają wielki wkład w jej treningi przygotowujące do zawodów. Szczególne podziękowania i gratulacje dla rodziców Leny. Jeszcze raz gratulujemy.
Prima aprilisowy szkolny zawrót głowy!
02.04.2022W tym roku szkolnym w szkole podstawowej w Cerkwicy z okazji prima aprilis nauczyciele postanowili uatrakcyjnić uczniom lekcję w postaci wykonania zamiany. Wybrani przez nauczycieli lub chętni uczniowie mieli możliwość poprowadzenia m.in. lekcji wychowania fizycznego, matematyki, języka angielskiego lub chemii. Nasi podopieczni mogli wcielić się w rolę nauczyciela i poprowadzić lekcję. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z akcji i już zapowiadają, że chętnie skorzystaliby z tej okazji już za rok.
Sukces naszych wokalistów!
02.04.2022Dzisiaj - 1 kwietnia - uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Gminnym Przeglądzie Piosenki "Śpiewograniec". Janek Sierociński, Vanessa Kuchciak i Zuzia Malowany zajęli kolejno I, II i III miejsce, a Ania Łuczejko otrzymała wyróżnienie! Młodzi artyści prezentowali swoje talenty wokalne przed szeroką publicznością i jury, które przyznawało punkty uczestnikom konkursu. Każdy wokalista zaprezentował dwie piosenki. Repertuar wybrany przez naszych muzyków był różnorodny, każdy z nich zaprezentował inny gust i styl muzyczny. Na szczęście utwory te w wykonaniu naszych uczniów spodobały się jury, które postanowiło przyznać im trzy pierwsze miejsca! Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów muzycznych i nie tylko...
XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy"
31.03.2022Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tegoroczny XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" cieszył się dużym zainteresowaniem. Powstały kolorowe, pomysłowe i starannie wykonane prace przedstawiające bezpieczeństwo na wsi. Do konkursu zostało zgłoszonych siedem najlepszych prac w wykonaniu: Leny Chrobak (kl.5), Igora Michalskiego (kl.5), Kingi Urbanowicz (kl.6), Mariki Duzinkiewicz (kl.6), Karoliny Duch (kl.6), Beaty Gabryś (kl.8), Radka Lichockiego (kl.5). Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!
Konkurs na najpiękniejszą marzannę.
29.03.2022W ostatnich dniach kalendarzowej zimy uczniowie klas IV-VIII brali udział w konkursie na najpiękniejszą marzannę. Zadanie konkursowe polegało na wspólnym wykonaniu jednej klasowej kukły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło pierwszego dnia wiosny. Jury w składzie: p. Dorota Bujanowska, p. Barbara Sąndej i p. Karolina Maślij wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce - klasa 6, II miejsce - klasa 8, III miejsce - klasa 7. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci piłki do gry oraz voucherów na dzień wolny od sprawdzianów, kartkówek i odpowiedzi ustnych. Gratulacje!
Fotorelacja z 1 dnia wiosny 2022
23.03.2022Nowa galeria Fotorelacja z 1 dnia wiosny 2022 została dodana do albumu fotograficznego
dodał Ł. Maślij.
2339
Poszukiwania pierwszych oznak wiosny.
20.03.2022W piątek 18 marca na 3 dni przed pierwszym dniem kalendarzowej wiosny pan Łukasz Maślij w ramach innowacji zabrał uczniów na lekcji wychowania fizycznego na poszukiwania wczesnych oznak nadchodzącej pory roku.
W ramach wychowania fizycznego i łączenia ścieżek edukacyjnych (przyrody, biologii, turystyki i krajoznawstwa w formie lokalnej) uczniowie mieli za zadanie wykonać marszobieg (ze wskazaniem na marsz) wraz z poszukiwaniem flory, która kojarzy się z wiosną. Uczniowie nie zawiedli i zauważyli pączki na krzakach i drzewach oraz kilka gatunków kwitnąch kwiatów (m.in. krokusy, zawilce). Każda z klas z pośród 4, 6 i 7, była w innym miejscu naszej uroczej miejscowości. Wyniki poszukiwań (choć nie wszystkie) przedstawiamy na zdjęciach. Tak naprawdę często nie było czasu na robienie zbyt wielu zdjęć, a pracy dużo. Poza wymiarem naukowym, uczniowie dodatkowo zintegrowali się, m
Konkurs czytelniczy
20.03.2022Uczniowie klasy drugiej na przełomie lutego i marca przygotowywali się do konkursu czytelniczego
pt. „Wiersze Jana Brzechwy- świat pełen przygód”. Pierwszym etapem była wizyta w bibliotece . Pani Małgorzata Lorenc poprowadziła bardzo ciekawe zajęcie, które jeszcze bardziej zmotywowało dzieci do wzięcia udziału w konkursie.
Sukces Mariki Duzinkiewicz w Małym Konkursie Recytatorskim w Karnicach.
20.03.202218 marca Marika Duzinkiewicz i Julia Minkowska reprezentowały naszą szkołę w etapie gminnym Małego Konkursu Recytatorskiego w Karnicach. Dziewczyny wykazały się bardzo dobrą znajomością przygotowanych tekstów, a jury uznało, że Marika Duzinkiewicz otrzymuje wyróżnienie i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego w Gryficach. Dziewczynom dziękujemy za udział w konkursie, a Marice życzymy połamania języka w etapie powiatowym.
Wizyta klasy 8 w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.
20.03.202216 marca uczniowie klasy 8 odwiedzili Zespól Szkół w Gościnie z klasami mundurowymi. Wynikało to z dużego zainteresowania uczniów naszej szkoły przyszłością związaną z pracą w służbach mundurowych.
Uczestnicy wycieczki zostali bardzo serdecznie przyjęci przez p. W. Dołowego, panią dyrektor szkoły i uczniów, którzy zajęli się ósmoklasistami. Podzieleni na 4 osobowe grupy poznawali szkołę. Mogli postrzelać w strzelnicy z prawdziwego zdarzenia, ale także wziąć udział w pojedynku w strzelnicy wirtualnej. Osoby chętne próbowały pilotować samolot na symulatorze, niestety jak się okazało, nie jest to łatwe i większość lotów kończyła się rozbiciem samolotu. Ukończenie klasy mundurowej w ZS w Gościnie ułatwia zdobycie pracy w służbach naziemnych na lotniskach, w policji, straży pożarnej, straży granicznej , wojsku, gdyż umiejętności nabyte w klasach mundurowych stanowią wartość
Do naszej szkoły dołączyli uczniowie z Ukrainy.
15.03.2022Przyjechali do nas wraz z rodzicami. zostali bardzo ciepło przywitani przez swoich rówieśników. Przez najbliższe dni będą adaptować się do nowych warunków i oswajać z nową szkołą.
Po wybuchu wojny w Ukrainie do naszej gminy przyjechały ukraińskie rodziny. Potrzebują czasu, by oswoić się z nową rzeczywistością i osłuchać z językiem, lecz ich priorytetem jest, aby dzieci kontynuowały edukację. Do naszej szkoły zapisanych zostało 10 nowych uczniów. Do oddziału „0” dołączyły Emiliia i Yulia, do klasy pierwszej Olha i Zlata, do klasy trzeciej Anhelina, Oleh i Viktoria, do klasy piątej Dmytro, a do klasy siódmej Ihor i Yaroslav. Wszyscy zostali bardzo ciepło przywitani przez swoich rówieśników. Przez najbliższe dni uczniowie z Ukrainy będą adaptować się do nowych warunków i oswajać z nową szkołą. Z czasem nauka języka polskiego pozwoli im poczuć się pewniej w nowej rzeczywistości. Wszyscy
1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
08.03.2022Przy współpracy nauczyciela historii dr Ireny Lewickiej z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” 1 marca 2022 r. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Szkole Podstawowej w Cerkwicy została zorganizowana wystawa poświęcona żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Propaganda Polski Ludowej nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”, „wrogami ludu”. Żołnierze Wyklęci byli prześladowani. W walkach zginęło około 9 tys. żołnierzy, kilka tysięcy zostało zamordowanych na podstawie wyroków komunistycznych sądów lub zmarło w więzieniach.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych