Dziś 27 maja 2026 r. ośmioro uczniów z klas 4 i 5 podeszło do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Wcześniej wszyscy uczestniczyli w kursie przygotowawczym który zorganizował Pan Łukasz Maślij. Na kursie uczniowie nauczyli się podstawowych przepisów o ruchu drogowym, budowy i obsługi roweru, pierwszej pomocy przedmedycznej. Z całego zakresu materiału zdali egzamin teoretyczny.
Na egzaminie praktycznym w komisji zasiedli: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cerkwicy Emilia Handor, mł. asp. Piotr Wiszniewski, star. post. Żaneta Garbowska, egzaminator Pan Łukasz Maślij. Na egzaminie należało bezbłędnie wykonać ósemkę o regulaminowych wymiarach, slalom, zatrzymanie przed znakiem stop, ruszenie i jazda prawą ręką na kierownicy, a lewą wskazującą kierunek jazdy, jazdę po mini rondzie, jazdę po lini prostej o szer. 15 cm i dl. 3 m oraz zatrzymanie przed przejściem dla pieszych.
Wszyscy uczestnicy zdali egzamin perfekcyjnie i za pierwszym razem co zasługuje na wielką pochwałę! Serdeczne gratulacje skladamy: uczennicom klasy 4: Kornelii Kulinicz, Amelii Malowany oraz Marii Wlaźlak i uczniom oraz uczennicom klasy 5: Fabianowi Grzelak, Kacprowi Kuryło, Filipowi Marczak, Zofii Maślij oraz Sylwii Szynkler. Życzymy szerokiej drogi i dużo radości z jazdy jednośladem!