Wielkimi krokami zbliża się majówka, czyli trzy narodowe święta wszystkich Polaków. Dla ich uczczenia uczniowie pod kierownictwem p. Anity Nowak przygotowali apel. Najpierw zaprezentowano krótką historię świętowanych wydarzeń następnie wystąpili nasi szkolni artyści. Pięknie zaprezentowały się uczennice klasy drugiej - Paulinka, Marysia i Kornelia, deklamując wiersze. Wszystkie klasy zaśpiewały patriotyczne piosenki, takie jak: "Witaj majowa Jutrzenko", "Nie ma jak dom" i "Jest takie miejsce". Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła uwagę na istotę tych świąt w dzisiejszym świecie oraz życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Miłego świętowania!
Akcja żonkile w naszej szkole.
- 25.04.2024
Akcja "Żonkile" w naszej szkole. Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez muzeum POLIN. Uczniowie klas 4-8 w piątek 19. 04. na lekcjach historii uczcili rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
Przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi 🌍♻️🐝
- 25.04.2024
Dzieci brały udział w edukacyjnych zajęciach, podczas których uczyły się o ochronie środowiska i jak dbać o naszą planetę. Wcześniej dowiedziały się jeszcze wielu ciekawostek o pszczołach oraz o tym jak ważne są dla nas i naszego życia na Ziemi.
Katarzyna Steć
12
Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach.
- 18.04.2024
Nasza szkoła kolejny raz realizuje program profilaktyczny "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Celem głównym programu jest przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych, a w szczególności nowych narkotyków i dopalaczy. W związku z tym w piątek 12.04. uczniów klas 5-7 odwiedziły Panie Agnieszka Hamulczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej i Agnieszka Podgórska z Komendy Powiatowej Policji. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych oraz skutków prawnych posiadania takich substancji. Mogli też przekonać się, jak substancje te wpływają na funkcjonowanie człowieka, zakładając tzw. narkogogle.
13
Marika Duzinkiewicz laureatką Małego Konkursu Recytatorskiego.
- 16.04.2024
Uczennica naszej szkoły Marika Duzinkiewicz zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego w kategorii klas 7-8 i już w przyszłą sobotę zaprezentuje swój talent na konkursie w Kołobrzegu. Marice serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Kołobrzegu.
BUDŻET DOMOWY – co to takiego?
- 16.04.2024
Dnia 11.04.2024 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza lekcja z zakresu tematyki Biznes i Zarządzanie dla klas 6-8. w ramach programu edukacyjnego PKO Bank Polski. Tematem lekcji był: Budżet domowy.
Zajęcia były prowadzone przez Pana Kamil Wąsikowski p.o. Dyrektor Oddziału PKO Bank Polski w Kamieniu Pomorskim.
Ideą programu jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży świadomość pieniądza i odpowiedniego zarządzania nim.
Bank PKO BP wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował program edukacji finansowej uczniów szkół podstawowych. Wraz z influenserami, którzy podzielili się swoim doświadczeniem, pokazano uczniom w jaki sposób wiedza ekonomiczno- gospodarcza jest przydatna w życiu.
Podczas pierwszej lekcji w klasie VI został poruszony temat dot. budżetu domowego. Pan Kamil wyjaśnił uczniom czym jest budżet domowy. Uczniowie dowiedzieli się co składa się na budżet domowy, jak odróżnić dochody od przychodów, na co są przeznaczane wynagrodzenia rodziców. Podczas zajęć szóstoklasiści próbowali określić zakres cen różnych towarów np. mleka, masła. Większość odpowiedzi była trafna. Prowadzący nagradzał uczniów pozytywnymi pochwałami. Uczniów obejrzeli dwa filmiki, których bohaterem był znany influenser. Jego rolą było przestawienie, językiem przystępny dla młodzieży, zagadnień dot. właściwego gospodarowania własnymi środkami finansowymi.
Podsumowaniem lekcji był quiz na platformie Kahoot. Troje uczniów osiągnęło najwyższe wyniki i otrzymało nagrody.
Wszystkie działania zaplanowane zostały
w ramach godziny z wychowawcą. Dziękujemy bardzo Panu Kamilowi Wąsikowskiemu za owocne w nową wiedzę, a także bardzo wartościowe i przydatne w życiu dorosłym spotkanie.
Czekamy na następne ciekawe lekcje dot. postawy wobec pieniędzy.
Rekrutacja do Liceum Sztuk Plastycznych w Gryficach.
- 16.04.2024
Informujemy o rozpoczęciu rekrutacji do liceum sztuk plastycznych w Gryficach. Nauka Szkole jest nieodpłatna i trwa 5 lat, a jej zwieńczeniem są egzamin dojrzałości oraz egzamin dyplomowy umożliwiający zdobycie tytułu zawodowego plastyka.
Szczegóły rekrutacji na stronie internetowej:
https://plastykgryfice.pl/zasady-rekrutacji/
Zachęcamy także do zajrzenia do zakładki „Dlaczego warto kształcić się w szkole plastycznej?”:
https://plastykgryfice.pl/dlaczego-warto-wybrac-plastyk/
Serdecznie zapraszamy uzdolnioną artystycznie i zainteresowaną sztuką młodzież.
Udany występ naszych podopiecznych na zawodach w biegach przełajowych !
- 12.04.2024
Uczniowie naszej szkoły wystąpili w Powiatowych Biegach Przełajowych w Płotach. Po raz 22 MLUKS „Mokasyn” Płoty zorganizował te popularne
i cieszące się dobrą opinią przedsięwzięcie. Jak co roku nasi wychowankowie pod opieką pana Łukasza Maślij godnie reprezentowali naszą placówkę.Zawody odbyły się w chłodny poranek i zakończyły tuż po południu. Uczestniczyło w nich łącznie ponad 600 uczniów, więc śmiało można tu mówić o doskonale przygotowanej imprezie masowej zorganizowanej przez państwo Kecler, Mariusza Dąbrowskiego oraz Łukasza Uldynowicza.
Największym sukcesem okazał się już pierwszy bieg w którym wzięły udział uczennice klasy 2 : Roksana Michalak i Kornelia Kulinicz. Kornelia przed biegiem zdążyła rozejrzeć się jakie są piękne puchary do wygrania i postanowiła, że warto o jeden z nich powalczyć. Swoje zamiary zamieniła w czyny i w pięknym stylu odniosła bezsprzeczne zwycięstwo! Za co serdecznie gratulujemy rodzicom- państwu Kulinicz, wychowawcy pani Wiesławie Saran oraz nauczycielowi wychowania fizycznego w klasie drugiej panu Łukaszowi Maślij. Dużą szanse na miejsce na podium miała też Natalia Hasik (uczennica klasy 7) . Przez dużą część biegu miała 3 miejsce niestety opadła z sił i ostatecznie zajęła dużo niżej plasowane miejsce. W ostatnim biegu chłopców dobrze zaprezentował się Tomasz Maliński, osiągając wysokie piąte miejsce. Wymienione sukcesy były największymi osiągnięciami w biegach w ciągu ostatnich kilku lat. Żywimy nadzieję, że to tylko początek pasma sukcesów sportowych naszych podopiecznych.
Oto lista uczniów, którzy dzielnie walczyli o najwyższe cele osiągając maksimum swoich możliwości za co im serdecznie dziękujemy!
- Fabian Sobolak
- Kornelia Kulinicz
- Roksana Michalak
- Filip Ułasewicz
- Oliwier Białek
- Bartosz Ziółkowski
- Maksymilian Paczka
- Przemysław Kasprzak
- Klaudia Michalak
- Igor Michalski
- Bartosz Hasik
- Natalia Hasik
- Brajan Stawicki
- Marika Duzinkiewicz
- Tomasz Maliński.
Ze sportowym pozdrowieniem:
Łukasz Maślij
32
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon.
- 12.04.2024
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji. Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.
Nagrody:
● Konsola Xbox Series X;
● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;
● kursy i obozy programistyczne
● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollins
Kategorie:
● Minecraft (7-9 lat)
● Scratch (10-12 lat)
● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)
Etapy:
● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)
● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)
● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)
Wielki finał (listopad 2024)
Zapisy na http://info.gigathon.pl/edu.
Zapraszamy do udziału.
Próbny egzamin ósmoklasisty online.
- 11.04.2024
Zapraszamy uczniów klasy VIII na bezpłatny próbny Egzamin Ósmoklasisty online. Uczniowie będą go rozwiązywać indywidualnie, na komputerze lub telefonie, o dowolnej porze, tak by nie kolidowało to z lekcjami w szkole.
Egzaminy zostały przygotowane przez doświadczonych ekspertów. Konstrukcją i treścią są możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów.
Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom sprawdzenia wiedzy w komfortowych warunkach na miesiąc przed prawdziwym egzaminem, który zadecyduje o ich dalszej edukacji.
W dniach 16, 17 i 18 kwietnia arkusze zostaną udostępnione na platformie ZDAY. Codziennie będzie udostępniony inny przedmiot, w takiej kolejności jak w maju (polski, matematyka, angielski). Aby wziąć udział w egzaminie, wystarczy zapisać się bezpłatnie na stronie: https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/.Wykorzystaj tę okazję, aby sprawdzić, czy Twój wynik będzie zbliżony do tego, który chcesz uzyskać na prawdziwym egzaminie.
Spotkanie z nauczycielem Zespołu Szkół WZDZ z Trzebiatowa.
- 10.04.2024
We wtorek 9 kwietnia 2024 roku uczniów klasy ósmej odwiedził Pan Sławomir Kasiorkiewicz. W ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentował ofertę edukacyjną branżowej szkoły I stopnia. Ósmoklasiści poznali dostępne kierunki oraz możliwości odbycia praktyk zawodowych, zobaczyli zdjęcia szkoły, sal lekcyjnych i bazy szkoleniowo - produkcyjnej. Na zakończenie Pan Kasiorkiewicz wręczył przygotowane upominki. Wtorkowe spotkanie być może pomogło niezdecydowanym w podjęciu tej ważnej życiowej decyzji. Dziękujemy raz jeszcze za wizytę.
Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024.
- 09.04.2024
Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie