• Zapraszamy na ucztę na Olimpie.

• 20.02.2024
        • W ciekawy sposób uczniowie klasy 5 podsumowali pracę z mitami na lekcjach. Wcielając się w postacie bogów urządzili wspaniałą ucztę na Olimpie. Przygotowali piękne, świetnie dopracowane stroje. Uzbrojony po uszy bóg wojny Ares, piękna Afrodyta i groźna Hera zasiedli przy wspólnym stole. Towarzyszył im boski posłaniec Hermes, siejący strach bóg królestwa zmarłych Hades i najważniejszy z bogów Zeus z błyskawicą. Nie doszło do żadnej kłótni i  sporu, mimo że bogowie mają swoje temperamenty. Każdy z bogów zaprezentował  swoje umiejętności.  Słodki poczęstunek umilił wspólne spotkanie przy olimpijskim stole.

• Żywa lekcja historii - starożytny Rzym.

• 20.02.2024
        • 20 lutego 2024 roku uczniowie klas I-VIII na godzinę przenieśli się do starożytnego Rzymu. Bractwo Arkona z Torunia kolejny raz odwiedziło naszą szkołę i zaprezentowało żywą lekcję historii. W przedstawienie jak zawsze zaangażowano ochotników spośród uczniów, którzy mogli przymierzyć zbroję legionisty i spróbować swoich sił w walce. Zapraszamy do galerii

• Dzień Bezpiecznego Internetu.

• 20.02.2024
        • W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjnne dla klas 4 - 8 o bezpieczeństwie w sieci. 19 lutego 2024 roku uczniowie klas 4 - 6 uczestniczyli w webinarium na temat : "Sok pomarańczowy a dezinformacja? Głównymi zagadnieniami poruszanymi na lekcji były:

Czym jest dezinformacja i co wspólnego ma z sokiem pomarańczowym?
          Niebezpieczeństwa w mediach społecznościowych.
          Pojęcie higieny cyfrowej i sposoby na jej zachowywanie
          Dlaczego warto odróżniać fakty od opinii?
          Clickbaity, boty i catfishing
          Co zrobić, kiedy napotkamy fałszywą informację?

Kolejne spotkanie dla klasy 7 i 8 już za tydzień 27 lutego a tematem będzie: Jak znaleźć równowagę pomiędzy online a offline?

• Klasa 4 w projekcie Uniwersytet Dzieci.

• 20.02.2024
        • Uczniowie klasy 4 biorą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci zatytułowanym „Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?”. Na ostaniej lekcji uczyli się pracy w zespole, odpowiedzialności i zaangażowania we wspólne dzieło. Z każdym nowym zadaniem pomysłowość czwartoklasistów rosła, podobnie jak pozytywna rywalizacja , której towarzyszyło mnóstwo radości.

• Próbny egzamin ósmoklasisty.

• 16.02.2024
        • W minionym tygodniu uczniowie klasy ósmej po raz drugi w tym roku szkolnym zmagali się z próbnym egzaminem ósmoklasisty. Przez kolejne trzy dni próbowali swoich sił, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Wiemy już, że udało się poprawić wynik z poprzedniej próby. Oby tak dalej! Trzymamy kciuki i życzymy jeszcze lepszych wyników w maju!

• Stypendia Dyrektora Szkoły.

• 15.02.2024
        • W czwartek 8 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Dyrektora za bardzo dobre wyniki w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024. Stypendium Dyrektora to nagroda doceniająca półroczną pracę, wytrwałość i pracowitość. Nagrodzeni uczniowie wyróżniają się nie tylko dużą wiedzą, ale także aktywnie uczestniczą w konkursach.

Z rąk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cerkwicy Emilii Moreń, Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego, Radnej Rady Gminy Karnice Aleksandry Marcinkowskiej oraz Radnego Rady Powiatu Gryfickiego Łukasza Czyrnego stypendia odebrali uczniowie

kl. V

Wojciech Kasprzak, średnia ocen 5,25 (najwyższa średnia ocen w szkole)

Lena Marcinkowska, średnia ocen 5,05

kl. VI

Julia Minkowska, średnia ocen 5,25 (najwyższa średnia ocen w szkole)

Adrianna Ziółkowska, średnia ocen 4,92

Maja Borcz, średnia ocen 4,75

kl. VII

Igor Michalski, średnia ocen 4,93

kl.VIII

Marika Duzinkiewicz, średnia ocen 4,86

Kinga Urbanowicz, średnia ocen 4,79.

Gratulacje

• Akcja ratujmy i uczmy ratować w naszej szkole (warsztaty o pierwszej pomocy przedmedycznej).

• 15.02.2024
        • 7 i 12 lutego b.r. nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa pan Łukasz Maślij przeprowadził warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klas 1-8. Logopeda szkolny pani Katarzyna Stec przeprowadziła zajęcia z pierwszej pomocy dla "0". Zajęcia obejmowały: umiejętności zachowania sie w miejscu zdarzenia (zadbanie o wlasne bezpieczeństwo w roznych okolicznościach), informacje o prawnym obowiązku udzielenia pierwszej pomocy, przypomnienie numerów alarmowych, schemacie postepowania w przypadku osoby poszkodowanej nieprzytomnej oddychajacej (a w tym pozycja boczna bezpieczna), algorytm postępowania w przypadku osoby nieprzytomnej nie oddychającej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Sposobach transportu poszkodowanych, sposobach postepowania w przypadku zadławienia i zachłyśnięcia, sposobach zachowania w przypadku osoby topiącej się.

Uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej i praktycznej w ktorej mogli m.in. ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej (ustalonej) oraz RKO (a w tym masaż. Uczniowie bardzo uwaznie słuchali i potrafili odpowiedzieć na pytania sprawdzające ich wiedzę oraz zaprezentowac poznane umiejetnosci praktyczne. Miejmy nadzieję że świadomość niesienia pierwszej pomocy oraz umiejętności jej przeprowadzenia pomogą kiedyś uratować zdrowie i życie osobie w potrzebie.

Warsztaty zrealizowano dzięki wsparciu WOŚP i akcji RUR (Ratujmy i uczmy ratować).

Łukasz Maślij