• Przybywa Książę Pokoju - Jasełka 2023.

• 22.12.2023
        • 22 grudnia 2023 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka.

Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, miło było nam gościć również rodziców naszych uczniów.

Motywem przewodnim Jasełek była zapowiedź Księcia Pokoju przez Aniołów, który ma przybyć na ziemię i towarzyszące temu różne myśli.

Przedstawienie, emanowało spokojem i pokojem, bo takie było jego założenie, wprowadzało widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna dekoracja.

Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość objawiła się w przedstawieniu. Należy więc się cieszyć, że tradycja Jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się naszym aktorom. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nie zabrakło również chwil wzruszenia.

Radość Bożego Narodzenia dopełniły kolędy w wykonaniu przedszkolaków i każdej klasy naszej szkoły.

Karolina Lipińska

Anita Nowak

Damian Zieliński

• Andrzejki.

• 03.12.2023
        • Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3 chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zabawy ,tańce oraz wróżby... Dzień pełen wrażeń nawet na szkolnej stołówce.

• BohaterON.

• 03.12.2023
        • Na lekcjach lekcji historii w klasach siódmej i ósmej przeprowadzone zostały zajęcia w ramach akcji BohaterON.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej.

Zajęcia przeprowadzono w oparciu o scenariusz przygotowany przez organizatorów akcji.

Akcja "BohaterON w Twojej Szkole 2023" realizowana jest pod patronatem honorowym i finansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

• Wielkie Serca Małych Ludzi.

•

Wspaniale, że nasi uczniowie angażują się w zbiórkę darów dla Domu Dziecka w Gryficach. Taka inicjatywa przynosi radość i wsparcie dla tych, którzy go potrzebują. Niech ta dobra energia i hojność uczniów przyniosą uśmiech na twarzach podopiecznych domu dziecka.

• Dzień Pluszowego Misia.

• 03.12.2023
        • Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada. Data ta nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.W tym roku święto obchodziliśmy dzień wcześniej, w piątek 24 listopada. Wszystkie dzieci z zerówki oraz klas 1-3 spotkały się na sali gimnastyczne, by wspólnie bawić się na urodzinach Misia. Rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie jak powstał pluszowy przyjaciel, dzieci mogły obejrzeć i dotknąć misia sprzed wielu lat, który nieco różni się od obecnych maskotek. Były również zagadki i konkurencję sportowe. Na koniec pamiątkowe zdjęcia, odznaki i dyplomy. Dzień Pluszowego Misia nigdy się nie znudzi ani nie wyjdzie z mody, ponieważ miś już na dobre wpisał się w historię wszystkich dzieci na całym świecie.

Katarzyna Steć