Aktualności

        • Procedura przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów  oddziału przedszkolnego i szkoły w szkole, w tym w salach, sali gimnastycznej  i szatniach.

        • 13.01.2021
        • Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 2/2021

          Dyrektora szkoły podstawowej w Cerkwicy
          z dnia 13 stycznia 2021

           

          Procedura przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania
          uczniów  oddziału przedszkolnego i szkoły
          w szkole, w tym w salach, sali gimnastycznej  i szatniach

           

           

          Procedura została wprowadzona zarządzeniem nr 2/2021 z dnia 13 stycznia 2021 r.

           

          1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
          2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów
            chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, zachowując zasady:
          1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
          2. dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
          3. dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
          4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych
            z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

           

          3. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do
                zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi     
                przepisami prawa.

          4. Przy każdym wejściu i wyjściu z placówki uczniowie oraz pracownicy odkażają ręce płynem  
               do dezynfekcji rąk wg instrukcji znajdujących się przy dozownikach.

          5. Uczniom jest mierzona temperatura ciała (za zgodą rodziców/opiekunów prawnych uczniów)
               za pomocą termometru bezdotykowego. Osoba dokonująca pomiaru jest wyznaczona przez        
               Dyrektora Szkoły.

          6. Prowadzony jest rejestr pomiaru temperatury wszystkich wchodzących do budynku oddziału
               przedszkolnego i szkoły uczniów.

          7. Osoby dorosłe wchodzące do budynku oddziału przedszkolnego i szkoły są wpisywane do imiennego
              rejestru. 

          8. Uczniowie, których rodzice/prawni opiekunowie nie złożyli pisemnej zgody na pomiar temperatury nie
              będą wpuszczani na teren szkoły i oddziału przedszkolnego.

          9. Za progową temperaturę pozwalającą do udział uczniów  w zajęciach ustalono temperaturę
               o wartości do 37,5 °C.  

          10. Należy ograniczyć przebywanie w oddziale przedszkolnym i szkole osób z zewnątrz do niezbędnego  

               minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki  

               jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg   

               oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.

          11.Zapewniono szybką i skuteczną komunikację z opiekunami ucznia, przede wszystkim za
                pośrednictwem kontaktu z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

          12. Uczniowie oddziału przedszkolnego przebywają w innym budynku i nie mają kontaktu z uczniami

                klas I – VIII.

          1. Uczniowie klas I-III wchodzą do budynku szkoły wejściem głównym, a uczniowie klas IV-VIII wejściem od szatni.
          2. Przy każdym wejściu do budynku szkoły, do budynku oddziału przedszkolnego, do szatni,
            w każdej sali lekcyjnej wraz z salą gimnastyczną oraz w toaletach jest umieszczony środek do dezynfekcji rąk.
          3. Pracownicy i uczniowie nie przemieszczają się zbędnie po placówce oraz zachowują bezwzględny dystans wynoszący min. 1,5 m.
          4. Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów oddziału przedszkolnego i szkoły w sali nie może być mniejsza niż 1,5 m2 na jedną osobę (dotyczy to uczniów i nauczycieli).
          5. Zabrania się przychodzenia do szkoły uczniom i do pracy pracownikom, jeżeli w domu ucznia lub pracownika przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji.
          6. Uczniowie i pracownicy przychodzą do szkoły z zakrytymi ustami i nosem, zgodnie z ogólnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.
          7. Zaleca się noszenie maseczek przez uczniów i pracowników szkoły podczas przerw międzylekcyjnych.
          8. Nauczyciele na zajęciach z wychowawcą, na zebraniach z rodzicami/prawnymi opiekunami   wyjaśniają uczniom jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w szkole i dlaczego zostały wprowadzone.
          9. Należy uczulić uczniów, żeby korzystali tylko z własnych przyborów i pomocy naukowych.

          22. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie
                 dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności
                 z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały         

                 swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie
                (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.

          1. Przynajmniej raz na 45 minut należy zrobić przerwę w zajęciach oraz raz na godzinę wywietrzyć salę.
          2. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
          3. Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.
          4. Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.
          5. Przerwy międzylekcyjne spędzają:

          1) uczniowie klasy I spędzają czas na korytarzu na pierwszym piętrze;

          2) uczniowie klasy II spędzają czas na korytarzu przy głównym wejściu do budynku szkoły;

          3) uczniowie klasy III spędzają czas na głównym korytarzu budynku szkoły;

          4) uczniowie klas I-III podczas przerw mogą wymiennie korzystać z sali gimnastycznej.

          1. Należy uczulić uczniów, żeby zachowywali ścisłe zasady higieny rąk, ust, nosa i dróg
            oddechowych. Zaleca się częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
          2. Podczas lekcji i przerw uczniowie i pracownicy stosują dezynfekcję rąk oraz w razie konieczności maseczki i rękawiczki. W szczególności dotyczy to kontaktów bliższych niż z odległości 1,5 metra.
          3. Nie rekomenduje się noszenia biżuterii na dłoniach i przedramionach z uwagi na utrudnioną możliwość dezynfekcji.
          4. Z sali, w której prowadzone są zajęcia praktyczne i lekcje należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Wyposażenie wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.
          5. Zaleca się unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia. Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
          6. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga są myte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
          7. Pracownicy obsługi są zobowiązani do dokładnego czyszczenia i dezynfekcji wszelkich przyborów wykorzystywanych do zajęć, a także do codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem ciągów komunikacyjnych, klamek, włączników, uchwytów, poręczy, krzeseł
            i powierzchni płaskich.
          8. W oddziale przedszkolnym i szkole prowadzi się codzienny monitoring dezynfekcji pomieszczeń

          (sal lekcyjnych, sali zajęć specjalistycznych, sali gimnastycznej, pomieszczeń sanitarnych, szatni, korytarzy, pokoju nauczycielskiego, sekretariatu, gabinetu dyrektora, gabinetu pielęgniarki).

          1. Należy unikać organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu.
          2. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących
            w przestrzeni publicznej.
          3. Pracownicy administracji oraz obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
          4. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego z wyłączeniem placu zabaw oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
          5. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu
            z toalety.
          6. Osoba przebywająca na terenie oddziału przedszkolnego lub budynku szkoły,  przejawiająca niepokojące objawy choroby zgłasza natychmiast ten fakt nauczycielowi (w przypadku uczniów), Dyrektorowi Szkoły  (w przypadku pracowników) i jest natychmiast kierowana do Izolatki, która znajduje się w gabinecie pielęgniarki nr 17.
          7. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów

          z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki.

          1. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
          2. Zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole odbywają się w oparciu
            o  niniejsze procedury, z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Zajęcia te odbywają się po zakończeniu pracy stacjonarnej klas I-III, w małych grupach.
          3. Po zakończeniu tych zajęć następuje mycie i dezynfekcja powierzchni dotykanych oraz dokładne wietrzenie sal.
          4. Dyrektor szkoły aktualizuje i upowszechnia wewnętrzny regulamin lub procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki oraz zalecenia wskazane
            w przedmiotowych wytycznych oraz aktualne przepisy prawa.
          5. Korzystanie z biblioteki regulują wewnętrzne procedury Biblioteki Szkolnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej Karnice Filia w Cerkwicy, która znajduje się z budynku Szkoły Podstawowej
            w Cerkwicy.

           

           

          Odpowiedzialnym za wdrożenie procedury jest Dyrektor Szkoły.

          Procedura z dnia 31.08.2020 r. traci moc.

          Procedura obowiązuje od 18.01.2021 r.

           

          Cerkwica, dn. 13.01.2021 r.

        • Zarządzenie nr 2/2021 i procedury dot. powrotu uczniów klas I-III

        • 13.01.2021
        • Zarządzenie Nr 2/2021

          Dyrektora Szkoły Podstawowej w Cerkwicy

          z dnia 13 stycznia 2021 r.

          w sprawie wprowadzenia na terenie Szkoły Podstawowej w Cerkwicy i w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Cerkwicy aneksu do procedur bezpieczeństwa
          w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 w okresie czasowego funkcjonowania jednostek sytemu oświaty w Szkole Podstawowej w Cerkwicy
           

          Na podstawie:

          • rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., nr 6, poz. 69 z późn. zm.),
          • rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389),
          • rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493, 530, 564, 657, 781, 872, 891 i 1394),
          • wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas 13 szkół podstawowych z dnia 11.01.2021 r.

          zarządzam się, co następuje:

          § 1

           

          Wprowadza się procedurę przychodzenia, wychodzenia oraz przebywania uczniów w szkole, w tym w salach i szatni, jak w załączniku nr 1 do zarządzenia.

          § 2

          Zarządzenie podlega ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Szkoły, na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy.

          § 3

          Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

           

           

           

        • Uwaga ósmoklasiści!

        • 02.01.2021
        • Wprowadzono aktualizacje do egzaminu ósmoklasisty. Aby dowiedzieć się więcej pobierz plik :

          20201222_e8_em_komunikat_o_harmonogramie_aktualizacja.pdf

          Aktualizacje (zaznaczone na czerwono) dotyczą głównie szkół poza granicą naszego kraju dla absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie, wchodzącego w skład Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG).

        • Mikołajkowa niespodzianka

        • 18.12.2020
        • Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem  czekają wszystkie dzieci, te małe i te duże. Z inicjatywy Rady Rodziców dla każdego dziecka  z oddziału przedszkolnego oraz szkoły podstawowej został przygotowany upominek. Sprawił on wszystkim dużo radości.  

                     Tradycja w szkole została zachowana, ponieważ każdego roku Rada Rodziców pamięta o prezentach. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie niespodzianki i z niecierpliwością czekamy na Boże Narodzenie!!!

        • OGŁOSZENIE SZKOLNE!

        • 16.12.2020
        • W OKRESIE

          OD 23 GRUDNIA 2020r. DO 03 STYCZNIA 2021r.

          SZKOŁA PODSTAWOWA W CERKWICY

           JEST NIECZYNNA

           

          W  BARDZO  PILNYCH  SPRAWACH  PROSZĘ  SIĘ KONTAKTOWAĆ  J/N:

          1. DYREKTOR SZKOŁY  e-mail:

            sp.cerkwica@wp.pl

           lub tel. komórkowy 515293411

          1. SEKRETARIAT  SZKOŁY :  e-mail : spcerkwica@karnice.pl

            lub  tel. Komórkowy sekret.: 515293448

        • DOBRE WYBORY…

        • 10.12.2020
        •    W październiku w naszej szkole odbyły się  zajęcia profilaktyczne  dla kl.0-VIII prowadzone przez wychowawców. W czasie zajęć  były poruszane  kwestie szeroko pojmowanej profilaktyki uzależnień, agresji językowej, asertywności oraz bezpiecznego i zdrowego stylu życia.

                      Klasy młodsze skupiły się na realizacji następujących zagadnień:

          -„Mamy zdrowe minki, bo zjadamy owoce i warzywa-same witaminki”.

          -„Bezpieczna zabawa- to ważna sprawa”.

          -„Uśmiech + czarodziejskie słowa i piękna jest nasza mowa”.

          -„Zawsze w cenie ruch, zdrowie i jedzenie”.

                      W klasach starszych przeprowadzono warsztaty , podczas których uczniowie kształtowali postawę wolną od agresji, uczyli się odpowiedzialności za własne postępowanie oraz budowali pozytywne relacje w grupie rówieśniczej. W poszczególnych klasach zrealizowano zagadnienia:

          -„Agresja rujnuje, szacunek buduje”.

          -„Słowa, które bolą. Nie traktuj języka, jak śmietnika”.

          -„Tolerancja- każdy inny a wszyscy równi”.

          -„Ruch, gimnastyka a stres i złość mnie nie dotyka”.

          -„Papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze wciągają i życie skracają”.

                       Zajęcia profilaktyczne dotyczyły problemów, z jakimi muszą się zmierzyć uczniowie. Zostały omówione  m. in. integracji klasowej, agresji, godności, zdrowego stylu życia   oraz uzależnień. Okazuje się, że istnieje ogromna potrzeba rozmowy na różne, często trudne tematy.

           

           

           

           

                     

           

        • Bajkowy listopad

        • 07.12.2020
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. To wspaniała okazja, żeby spotkać się z ulubionymi bohaterami .

          Bajka wędruje po świecie , do nas  także zawitała. Drogie dzieci dobrze wiecie, że Was bajka pokochała”.

                             Podczas zajęć w kl. I-III  uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były zadania wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci  m.in. rozwiązywały zagadki, , rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytanym  fragmencie  książki. Bardzo dobrze znały treść  bajek i świetnie radziły sobie z zadaniami. To  doskonała  okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i  bogacą słownictwo. Postaci  z bajek często stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez lata towarzyszą kolejnym pokoleniom.

        • Akcja charytatywna "Razem na święta"

        • 02.12.2020
        • W tym roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Łukaszem Maśij szczególnie zachęcają do wzięcia udziału w akcji "Razem na święta". Jest to akcja propagowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej : "Celem naszej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych". (...) Uczniom i nauczycielom proponujemy następujące działania: 

          •    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

          •    samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,

          •    przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół, 

          •    zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,

          •    zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,

          •    przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,

          •    wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

          Proszę o dokumentację przeprowadzonych działań w postaci zdjęć filmików i innych form i sposobów dokumetowania (artykuł, reportaż).

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

        • 27.11.2020
        •      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzimy w rocznicę uchwalenia  przez Zgromadzenie Ogólne Stanów Zjednoczonych (ONZ) Konwencji o Prawach Dziecka. Miało to miejsce 20 listopada 1989 roku. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie.  

                        Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów . Zachęcamy do obejrzenia filmu „Wspólna podróż po Jemenie” oraz udziału w quizie on-line  „Sprawdź co wiesz o prawach dziecka”. 

          Link do filmu:  https://youtu.be/OCu5Z_8RdKM 

          Link do quizu:  https://forms.gle/Yih4N67TfY1RspMq9 

           

          Ponadto proponujemy: 

          POBAW SIĘ: 

          „Połącz w pary” : http://learningapps.org/watch?v=pexuetoin20 

          Dopasuj „Prawa dziecka w bajkach”: http://learningapps.org/watch?v=pi5s9ikga20 

          Piosenka o prawach dziecka: https://youtu.be/Mudintn3BM4 

        • Udział w akcji „Szkoła do hymnu”

        • 28.11.2020
        • Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji organizowanej przez MEiN „Szkoła do hymnu". Wszyscy uczniowie biorący udział w lekcjach on-line 10. listopada o godzinie 11.11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Cieszmy się wolnością, szanujmy nasze dziedzictwo narodowe i bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

          dyplomszkoladohymnu2020.pdf

        • Dla Ciebie Ojczyzno… Narodowe Święto Niepodległości

        • 28.11.2020
        • "Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości..."
                                                                                                 (Józef Piłsudski)

                      

            

                     11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska powraca na mapy świata. To niezwykłe święto, które przypomina o wartościach dla każdego Polaka najważniejszych. Są nimi: wolność, suwerenność, niepodległość, patriotyzm, poczucie wspólnoty narodowej.

                        Obchody Święta Niepodległości w tym roku  były  inne niż zawsze. Pamiętaliśmy o tym ważnym wydarzeniu prowadząc zajęcia on-line. Uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali o znaczeniu patriotyzmu oraz szacunku do historii naszego kraju i symboli narodowych.

                       Zachęciliśmy uczniów do przypomnienia sobie historycznych  faktów  i postaci, proponując:

          -film: „Gra o niepodległość” https://www.youtube.com/watch?v=M55hKTnUbKk

          -quiz : https ://learningapps.org/view14915474

           

        • NIETYPOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        • 27.11.2020
        • Dzień Edukacji Narodowej  to jeden z tych dni w trakcie roku, kiedy uwaga wszystkich skupia się na szkole. To dzień, w którym możemy powiedzieć "dziękuję" nie tylko pedagogom, ale też  innym pracownikom szkoły. 

                   Tegoroczna uroczystość przebiegała w naszej szkole zupełnie inaczej niż dotychczas. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali krótkie podziękowania w formie wierszy i piosenek. Aby zachować wszystkie wymogi bezpieczeństwa ,wybrani uczniowie prowadzili apel. Pozostali uczniowie przebywali w salach lekcyjnych  słuchając występu i  aktywnie włączając się w jego przebieg. 

                    Pani Dyrektor, Emilia Moreń wyraziła swą wdzięczność i uznanie dla pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Podziękowała uczniom  i wychowawcom za wkład włożony w przygotowanie apelu. Życzyła uczniom , aby  docierali do  „źródeł wiedzy” i pozwolili  się tam prowadzić. 

        • Od 3 listopada lekcje on line z w-f są w okrojonej formie...

        • 18.11.2020
        • ...Należy skontaktować się z nauczycielem na serwerach klasowych w aplikacji Discord, Tam nauczyciel zapewnia pomoc w zakresie materiałów potrzebnych do zrealizowania lekcji/ćwiczeń/własnych pomysłów na dodatkowe oceny z przedmiotu.
          Kontakt z nauczycielem wf - panem Łukaszem Maślij można uzyskać także poprzez e-dziennik librus lub adres e-mail: electro220v@o2.pl
        • Wyniki konkursów przedmiotowych

        • 23.11.2020
        • Miło mi poinformować, iż w tegorocznych konkursach przedmiotowych zwycięzcami etapu szkolnego, a tym samym zakwalifikowanymi uczniami do etapu rejonowego są:   
          - HISTORIA - Jakub Malowany
          - JĘZYK NIEMIECKI - Hanna Lichtarski
          - JĘZYK ANGIELSKI - Zuzanna Grzelak 

          Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów, Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne.