UWAGA
Od dziś rusza zbiórka darów dla powodzian w naszej szkole
Zachęcam wszystkich zainteresowanych, ale przede wszystkim całą społeczność szkolną i mieszkańców Cerkwicy do pomocy w tym szczytnym celu.
Dyrektor Szkoły,
Emilia Moreń.
UWAGA
Od dziś rusza zbiórka darów dla powodzian w naszej szkole
Zachęcam wszystkich zainteresowanych, ale przede wszystkim całą społeczność szkolną i mieszkańców Cerkwicy do pomocy w tym szczytnym celu.
Dyrektor Szkoły,
Emilia Moreń.
Pierwsze chwile naszych ósmoklasistów i z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach podczas wymiany czesko- litewsko-polskiej w Mrzeżynie w ośrodku Geovita. Życzymy niezapomnianych chwil i wspaniałych wrażeń, nawiązania nowych przyjaźni, a także rozwijania umiejętności lingwistycznych
Podczas tegorocznej, XIII odsłony Narodowego Czytania, uczniowie klas 7 i 8 wysłuchali fragmenty dramatu „Kordian” Juliusza Słowackiego. Tym razem ze względu na fakt, że lektura należy do utworów trudnych w odbiorze i zrozumieniu dla uczniów szkoły podstawowej skorzystaliśmy z możliwości nowych technologii i wysłuchaliśmy fragmentów w pięknym wykonaniu młodych lektorów, którzy zapewnili nam przyjemne spotkanie z lekturą. Kordian to historia młodzieńca, który po życiowych rozterkach okresu dojrzewania rusza w podróż i przechodzi przemianę. Już nie jest apatycznym, nieszczęśliwie zakochanym romantykiem, a pełnym gotowości do działania i poświęceń Polakiem. Postanawia, że to on będzie tym, który zabije cara, ciemiężcę narodu polskiego. Próbuje określić siebie, szuka życiowego celu, chce wybrać właściwą ścieżkę postępowania. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W ten sposób uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dołączyli do akcji „Narodowego Czytania”.
2 września 2024 roku uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025. Uroczystość odbyła się na korytarzu szkolnym, gdzie zebrani mogli wysłuchać przemówienia Pani dyrektor szkoły, która życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym roku.
Podczas apelu ogłoszono przydział klas i wychowawców na nowy rok szkolny.
Szczególnym punktem uroczystości było nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani Katarzynie Steć.
Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele sukcesów i satysfakcji.
Zapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia na temat szczepień HPV. Materiały w załącznikach poniżej.
Pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim uczniom naszej szkoły za wysiłek włożony w osiągnięte sukcesy, za poczynione postępy, za kształtowanie osobistego rozwoju.
Dla uczniów klasy 8 była to ostatnia uroczystość w naszej szkole. Życzymy Wam, drodzy Ósmoklasiści, aby nadchodzące lata przyniosły Wam wiele radości.
Najlepszą Absolwentką Szkoły Podstawowej w Cerkwicy w roku szkolnym 2023-2024 została Marika Duzinkiewicz, która uzyskała średnią ocen w wyniku klasyfikacji końcowej 5,39 i wzorową ocenę z zachowania.
Stypendium Wójta Gminy Karnice otrzymali:
- Piotr Kachro kl. 4- 5,27
- Alan Zawół kl. 4- 5,27
- Wojciech Kasprzak kl. 5 - 5,33
- Lena Marcinkowska kl. 5- 5,25
- Julia Minkowska kl. 6 - 5,25
- Igor Michalski kl.7- 5,36
- Hanna Lichtarski kl.8 - 5,29
- Marika Duzinkiewicz kl. 8- 5,39
- Kinga Urbanowicz kl.8- 5,22
Stypendium Dyrektora Szkoły otrzymali:
- Zuzanna Dąbrowska kl.4 - 5,00
- Amelia Perskiewicz kl. 4- 4,82
- Maja Borcz kl. 6 - 4,75
- Adrianna Ziółkowska kl. 6- 4,83
- Filip Kuc kl. 7- 4,79
- Bartosz Hasik kl. 7- 4,79
Uczniowie wyróżnieni w klasach I-III
Klasa I
- Martyna Dąbrowska
- Zuzanna Duch
- Michał Gorajski
- Aleksander Maślij
Klasa II
- Paulina Dąbro
- Kornelia Kulinicz
- Maria Wlaźlak
Klasa III
- Zofia Maślij
- Fabian Grzelak
- Oliwia Kubicka
- Sylwia Szynkler
Do zobaczenia!
Spokojnych, bezpiecznych wakacji dla Wszystkich!
W czwartek 20 czerwca 2024 roku pożegnaliśmy absolwentów - za nami dzień pełen wzruszeń, emocji, ale także satysfakcji i dumy.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie pięknym polonezem. Następnie odbyła się część oficjalna - Wójt Gminy Karnice wręczył stypendia trzem absolwentkom: Marice Duzinkiewicz, Hannie Lichtarski i Kindze Urbanowicz oraz statuetkę najlepszej absolwentki Marice Duzinkiewicz. Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią p. Anitą Nowak, wręczyła dyplomy absolwentów i podziękowania dla rodziców. Następnie swoich kolegów i koleżanki pożegnała klasa siódma, wręczając atrakcyjne upominki. Rodzice również pięknie podziękowali Pani Dyrektor, wychowawczyni i wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Wzruszeniom nie było końca...
Na zakończenie uczniowie zaprezentowali krótką cześć artystyczną z przymrużeniem oka, która wprowadziła wesoły nastrój.
Po apelu wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych absolwentów.
To był bardzo miły czas dla wszystkich.
W dniu 19 czerwca 2024 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy 3. Było to wyjątkowe wydarzenie, pełne wzruszeń, radości i dumy zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli.
Wspaniały występ artystyczny, wręczenie dyplomów oraz podziękowania dla rodziców stworzyły atmosferę pełną emocji i radości. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych, będąc pięknym zwieńczeniem kolejnego etapu edukacji
Pożegnanie przedszkola to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Kończy się pewien okres wytężonej pracy, przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci z nieśmiałych maluszków stają się samodzielnymi, odważnymi, ciekawymi świata starszakami.
19 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola. Dzieci z grupy Biedronki zaprezentowały wierszyki i piosenki. Po występach wszyscy otrzymali z rąk Pani Dyrektor i Pani wychowawczyni dyplomy. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców, którzy byli bardzo zaangażowani w życie przedszkola. Wyróżnione przez Panią Małgorzatę Lorenc zostały również dzieci, które uczęszczają do biblioteki i od najmłodszych lat wyrabiają dobre nawyki czytelnicze.
Kochane dzieci bądźcie odważne, ciekawe świata i nigdy nie przestawajcie marzyć. Życzymy Wam cudownych wakacji i powodzenia w klasie pierwszej.
18 czerwca 2024 r. w szkole podstawowej w Cerkwicy zorganizowano Dzień Sportu. Poza aktywnością fizyczną zaplanowano także tworzenie plakatów o tematyce sportowej. Na szczególną uwagę zasługują prace Bartosza Hasika oraz Radosława Lichockiego (do obejrzenia na zdjęciach w galerii).
Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że udało się zrealizować wszystkie zaplanowane konkurencje sportowe. Pierwszą z nich były biegi krótkie na dystansie 300m i 450 m. Wśród dziewcząt najlepiej pobiegły Natalia Hasik z czasem 1:10 oraz Klaudia Michalak z wynikiem 1:14. Wśród chłopców z grupy 4-6 najlepszy okazał się Maksymilian Paczka z czasem identycznym jak Natalia. Drugie miejsce zajął Gracjan Białek, który uzyskał 1:13, trzeci był czwartoklasista Szymon Hasik 1:23. Wśród chłopców klas 7-8 zwyciężył Tomasz Maliński z czasem 1:39, a drugi był Brajan Stawicki z wynikiem 1:41, trzecie miejsce zajął Filip Kuc – 1:45.
Najbardziej wyczekiwanym punktem imprezy był Turniej Piłki Nożnej „mini-Euro 2024”. Po skompletowaniu czterech drużyn powstała grupa, która po rozegraniu wszystkich meczy wyglądała następująco:
1. Polska 9 pkt
2. Anglia 6 pkt
3. Portugalia 3 pkt
4. Hiszpania 0 pkt.
Kapitanami drużyn byli kolejno od pierwszego miejsca Polska - Tomasz Maliński (najlepszy strzelec turnieju z 9 bramkami na koncie), Anglia - Bartosz Ziółkowski, Portugalia - Brajan Stawicki oraz Hiszpania - Gracjan Białek.
Po turnieju rozegrano mecz towarzyski, w którym udział wzięli także nauczyciele naszej szkoły. Drużyna pana Łukasza wygrała 6:3 z drużyną pana Damiana. Rozegrano także mecze piłki ręcznej oraz koszykówki, w której talentem wyróżniał się Michał Szram.
Podsumowując nasi młodzi szkolni sportowcy chętnie biorą udział we wszelkich aktywnościach, dlatego z zapałem grali i mierzyli się w biegach w dniu sportu. Życzymy im wielu sukcesów sportowych oraz frajdy z podejmowania aktywności fizycznej. W zdrowym ciele , zdrowy duch!
Ze sportowym pozdrowieniem
Łukasz Maślij
W związku ze zmianą procedury monitorowania projektu „Wsparcie dla dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym", informujemy o nowych terminach składania oświadczeń tj. do 30.06.2024 r. oraz do 30.06.2025 r.
Gmina Karnice ma możliwość żądania okazania sprzętu komputerowego do oględzin stanu technicznego i sprawdzenia jego przeznaczenia przez okres 2 lat od daty zakończenia projektu, w terminie wskazanym przez Wójta Gminy Karnice.
Formularze oświadczeń dostępne są w sekretariacie UG Karnice oraz na stronie www.karnice.pl
Tel. kontaktowy 913877225 Pani Sylwia Jankowska.
Numer seryjny sprzętu znajduje się na pudełku i w umowie.
Dyrektor Szkoły,
Emilia Moreń.
Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w kursie nauki jazdy przygotowującej do zdania egzaminu na kartę rowerową. Kurs trwał trzy miesiące i obejmował treści teoretyczne dotyczące pierwszej pomocy, zagadnień z przepisów ruchu drogowego, elementów budowy roweru oraz praktyczną naukę jazdy po placu manewrowym. Wszyscy byli przygotowywani i egzaminowani przez nauczyciela wychowania fizycznego posiadającego kwalifikacje do nauki komunikacyjnej oraz przeprowadzenia egzaminu na karte rowerową pana Łukasza Maślij. Kursantów było kilkunastu ostatecznie jednak, dwunastu spośród nich wykazało się silnym charakterem, aby ukończyć to co rozpoczęli. W egzaminie na kartę rowerową może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej, który w dniu egzaminu ukończył 10 lat.
Dziś tzn. 4 czerwca 2024r. pan Łukasz przygotował egzamin praktyczny na kartę rowerową. W komisji egzaminacyjnej zasiadali również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cerkwicy: Emilia Moreń oraz Pan Policjant st. sierż. Dawid Dominikowski. Uczniowie musieli się sprawdzić podczas manewrów takich jak ósemka, slalom, jazda po linii prostej, zatrzymanie na znaku "stop" i znaku "ustąp pierwszeństwa" czy wykonanie manewru skrętu w lewo z zasygnalizowaniem chęci wykonania manewru lewą ręką.
Wszyscy uczniowie bez żadnych problemów wykonali prawidłowo wszystkie zadania. Cieszymy się, że kolejni uczniowie naszej szkoły uzyskali uprawnienia do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Żywimy nadzieję, że z należytą powagą będą respektowali poznane przepisy ruchu drogowego co pomoże im zadbać o własne bezpieczeństwo, a w przyszłości uzyskać kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami (np. Prawo jazdy kat. A lub B).
zredagował Łukasz Maślij
W czwartek 23 maja uczniowie z siódmej i ósmej klasy wzięli udział w grze terenowej "Między morzem a jeziorem", zorganizowanej przez nauczycielkę geografii, Panią Jolantę Kędzierę. W tym celu pojechali do Niechorza, aby odnaleźć 13 punktów tej miejscowości. Do przebycia mieli aż 5 km. Rywalizacja miedzy grupami była zacięta, wszyscy chcieli jak najszybciej wykonać zadania i zdążyć na upragnione lody.
Kolejna wycieczka klas 7 i 8 miała miejsce w piątek 24 maja.
Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do jednostki wojskowej 3 Batalionu Zmechanizowanego w Trzebiatowie. Podczas wizyty zwiedzili cały obiekt, poznali broń i wyposażenie wojskowe, odbyli przejażdżkę wojskową ciężarówką, obejrzeli bunkier i cele więzienne. Dowiedzieli się, jak swą służbę odbywają żołnierze tej jednostki, na czym polegają ich zadania w czasie pokoju i wojny.
Wizyta bardzo się wszystkim podobała, dziękujemy za zaproszenie.
Nasi ósmoklasiści przystąpili dziś do egzaminu z języka polskiego.
Na najbliższe dni życzymy Wam otwartego umysłu, spokoju i opanowania. Niech w tym ważnym czasie nie opuszcza Was optymizm, a dorośli wpierają swoją mądrością. Życzymy, aby wyniki z egzaminu, odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzyły drogę do spełnienia dalszych życiowych marzeń i planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.
Wielkimi krokami zbliża się majówka, czyli trzy narodowe święta wszystkich Polaków. Dla ich uczczenia uczniowie pod kierownictwem p. Anity Nowak przygotowali apel. Najpierw zaprezentowano krótką historię świętowanych wydarzeń następnie wystąpili nasi szkolni artyści. Pięknie zaprezentowały się uczennice klasy drugiej - Paulinka, Marysia i Kornelia, deklamując wiersze. Wszystkie klasy zaśpiewały patriotyczne piosenki, takie jak: "Witaj majowa Jutrzenko", "Nie ma jak dom" i "Jest takie miejsce". Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła uwagę na istotę tych świąt w dzisiejszym świecie oraz życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Miłego świętowania!
Uczniowie klas 7 i 8 brali udział w lekcji z przedstawicielem banku PKO BP Kamilem Wąsikiwskim nt. Co to jest budżet domowy?
Akcja "Żonkile" w naszej szkole. Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez muzeum POLIN. Uczniowie klas 4-8 w piątek 19. 04. na lekcjach historii uczcili rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
Powered by aSc EduPage