• Dzień rodziny w zerówce.

• 29.05.2023
        • W naszej Zerówce odbył się Dzień Rodziny.Postanowilismy spędzić go na wycieczce do Mini Zoo Donkeyszot w Rogozinie, wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Spotkanie rozpoczęliśmy zapoznaniem z mieszkańcami agroturystyki, czyli ze zwierzakami  takimi jak: kozy miniaturki, owce, lamy, alpaki, kuce, króliki, byczek szkocki i wiele innych.Nie obyło się bez zaśpiewania piosenek oraz własnoręcznie przygotowanych upominków: pięknych korali dla mam i wspaniałych krawatów dla tatusiów. Każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto ramce.

• Egzamin ósmoklasisty.

• 23.05.2023
        • Nasi ósmoklasiści przystąpili dziś do egzaminu z języka polskiego.

Na najbliższe dni życzymy Wam otwartego umysłu, spokoju i opanowania. Niech w tym ważnym czasie nie opuszcza Was optymizm, a dorośli wpierają swoją mądrością. Życzymy, aby wyniki z egzaminu, odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzyły drogę do spełnienia dalszych życiowych marzeń i planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

• Finalista konkursu z języka niemieckiego.

• 22.05.2023
        • Miło nam poinformować, że uczennica klasy siódmej Hania Lichtarski zdobyła tytuł finalisty Konkursu Języka Niemieckiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Serdeczne gratulacje!owanego przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Serdeczne gratulacje!

• Patroni literaccy

• 23.05.2023
        • 17 maja uczniowie klasy 8 wraz z paniami Dorotą Bujanowską i Ewą Klasińską przygotowali warsztaty polonistyczne na temat tegorocznych patronów literackich , którymi są Wislawa Szymborska i  Aleksander Fredro. Na warsztaty zaproszono  uczniów klas 5 i 7.  Najpierw uczniowie klasy 8 przeczytali ciekawostki o patronach. Następnie uczestnicy warsztatów rozwiązywali quizy, a klasa 7 przeczytała wiersz A.Fredry „Paweł i Gaweł”. Spotkanie było świetnym sposobem poszerzania wiedzy na temat twórców literackich, ale także źródeł świetnej zabawy i pozytywnej  rywalizacji.

• Żywa lekcja historii

• 16.05.2023
        • Dzisiaj w naszej szkole gościła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z Lublina, która w ciekawy i humorystyczny sposób przybliżyła nam epokę średniowiecza. Żywa lekcja historii pt. "Życie i kultura średniowiecza" prowadzona przez młodych miłośników historii, z wykorzystaniem rekwizytów, bardzo spodobała się naszym uczniom. Po pokazie każdy mógł dotknąć, wypróbować różnego rodzaju broni, największą popularnością cieszyły się jednak dyby.

Anita Nowak