• Lekturowy maraton

        • 27.04.2023
        • Integracja, mobilizacja i dużo dobrej zabawy. Tak można krótko opisać wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole 26 kwietnia. Tego dnia podczas Lekturowego Maratonu niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły stali się aktorami, wcielili się w role bogów, postaci z bajek , legend, ballady, a nawet dramatu. Na szczęście nie było dramatycznie, a czasami bardzo wesoło. Uczniowie klas 4-8 przygotowali sceniczne wersje lektur omawianych na lekcjach języka polskiego. Niektóre z nich były wersjami na wesoło, bo przecież chodzi również o dobrą zabawę. Na spektakl zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych, którzy okazali się bardzo wdzięczną widownią. Wszyscy aktorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i bardzo dobrym  opanowaniem tekstów, a wspólny występ na scenie był dla uczniów świetną zabawą.

        • Eko-lekcje

        • 27.04.2023
        • Dnia 27.04.2023 r. odbyły się Eko-lekcje pt. „Odpady Segregujesz - Surowce Odzyskujesz" – III EDYCJA", przeprowadzone przez pracowników Celowego Związki Gmin R-XXI, finansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W warsztatach uczestniczyli uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klas I-VIII.Udział uczniów miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów u źródła, jak i w gospodarstwach domowych.Na początku zajęć przedstawicielki CZG R-XXI przedstawiły krótką informację na temat działalności Celowego Związku Gmin R-XXI oraz funkcjonowania Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Następnie odbył się pokaz prezentacji obrazującej prawidłową segregację odpadów w zakładzie.Największym zainteresowaniem cieszyły się  zajęcia praktyczne polegające na znajomości segregacji odpadów do odpowiednich pojemników.Najmłodsi uczestnicy eko-lekcji, czyli przedszkolaki mieli okazję obejrzenie bajki edukacyjnej, której bohaterem był Profesor Smok uwrażliwiający dzieci na ważność dbania o naszą planetę, utrzymywania jej w czystości, tak aby służyła następnym pokoleniom.  Na zakończenie zajęć każdy uczeń i nauczyciel otrzymał różne ekogadżety m.in.: notesy, długopisy, worki -kolorowanki pozyskane z materiałów recyklingowych oraz ulotkę informacyjno – edukacyjną dot. prawidłowej segregacji odpadów.Zajęcia były całkowicie bezpłatne dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.

          W przyszłym roku szkolnym planujemy wybrać się na wycieczkę edukacyjną w celu zwiedzenia  Regionalnego Zakładu Gospodarowani Odpadami w Słajsinie i zapoznania się ze specyfiką działalności zakładu. Będziemy mogli zobaczyć fermę fotowoltaiczną oraz plantację drzew tlenowych. przejść ścieżką edukacyjną, a młodsze dzieci będą miały możliwość skorzystania z placu zabaw.

          Emilia Moreń.

        • Akcja Żonkile

        • 27.04.2023
        • 19 kwietnia 1943 r., wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Akcja Żonkile przywraca pamięć o tych wydarzeniach. W tym roku dedykowano ją cywilom – ok. 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w kryjówkach na strychach domów i podziemnych bunkrach w trakcie walk, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali oni nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy. Ich cywilny opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.

          Nasza szkoła poraz kolejny dołączyła do tej pięknej akcji :odbyły się okolicznościowe lekcje historii,wykonywaliśmy żonkile będące symbolem tej inicjatywy oraz obejrzeliśmy najnowszą produkcję Muzeum Polin:,, Zdążyć przed Bogiem " opowiadającej o jednej z barwniejszych postaci tego powstania panu Marku Edelmanie.Tego dnia nie kryliśmy wzruszenia i podziwu dla walczących.

        • Udział reprezentacji szkolnej w Płotowskich Biegach Przełajowych pn. XX Cross Mokasyna.

        • 16.04.2023
        • Najlepsi szkolni zawodnicy oraz zawodniczki mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w 20 edycji biegów przełajowych organizowanych przez MLUKS Mokasyn Płoty, których założycielami są pani Dorota i Szymon Kecler. Pan Szymon był niegdyś nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole. Zawody miały miejsce w piątek 14 kwietnia b.r. w parku miejskim w Płotach.

          Wszyscy zawodnicy spisali się dobrze jak na miarę swoich możliwości.
          W czasie zawodów było widać na ich twarzach wiele emocji: wolę walki, determinację do osiągnięcia jak najwięcej, zaangażowanie oraz wielki wysiłek. Zarówno rodzice jak i nauczyciele naszej szkoły są dumni z uczniów, którzy nie poddali się i walczyli do końca o zajęcie jak najwyższej lokaty.

          Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza adeptka naszej szkoły – Kornelia Kulinicz. Uczennica klasy pierwszej ścigała się z rówieśniczkami oraz rocznikiem o rok starszym (dziewczęta klas drugich) i zajęła wysokie 9 miejsce. Ciekawie zapowiadał się także bieg dziewcząt rocznika 2010-2011. Nasza faworytka Lena Chrobak wystartowała w znakomitym tempie i wiele wskazywało na pewne miejsce na podium. Niestety w czasie biegu doznała kontuzji co wykluczyło ją z dalszej rywalizacji. Była to dla nas niepowetowana strata. Liczymy na szybki powrót Leny do zdrowia. Pozostali zawodnicy i zawodniczki oscylowali wokół lokat w pierwszej dwudziestce. Najlepiej w swojej kat. pobiegli:

          - Filip Ułasewicz 20 miejsce kat. chłopców rocznika 2013-2012

          - Julia Maza 16 miejsce w kat. dziewcząt rocznika 2010-2011

          - Igor Michalski 23 miejsce w kat. chłopców rocznika 2010-2011.

          - Nikodem Pyter 19 miejsce w kat. chłopców rocznika 2008-2009

          Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ducha walki i godne reprezentowanie naszej szkoły. Pragnę również podkreślić fakt, iż uczniowie byli bardzo ze sobą zgrani, pomagali sobie wzajemnie i zachowywali się w sposób kulturalny. Naprawdę miło jest współpracować z taką młodzieżą jak nasza. 

           

          Ze sportowym pozdrowieniem

          Łukasz Maślij

        • To naprawdę była „Bułka z masłem”.

        • 13.04.2023
        • Tak powiedzieli  uczniowie klasy czwartej, którzy realizują  innowację pedagogiczną na języku polskim  dotyczącą znajomości i zastosowania związków  frazeologicznych pt. Bułka z masłem, czyli ze związkami frazeologicznymi za pan brat”. Podczas  zajęć uczniowie zgłębiali przenośne znaczenie popularnych związków frazeologicznych, które są coraz rzadziej stosowane i odchodzą w niepamięć. Uczestniczy czytali krótkie powiadania z książki G. Kasdepke „ Co to znaczy…”, omawiali znaczenie danego związku, a następnie wykonywali ilustracje  nawiązujące do powiedzenia. Wiedzą już kim jest gruba ryba, kto chodzi spać z  kurami albo dlaczego niektórzy mają klapki na oczach czy mleko pod nosem.  Uczniowie czytali wylosowane opowiadania  i świetnie bawili się podczas rysowania. 

          Ewelina Przydryga 

        • Powiatowy turniej wiedzy "Moje zdrowie - mój skarb".

        • 05.04.2023
        • W dniu 4 kwietnia br. odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy pod hasłem "Moje Zdrowie–Mój Skarb", w którym wzięło udział dwoje uczniów z kl.6: Lena Chrobak i Igor Michalski. Uczniowie otrzymali wyróżnienia i piękne nagrody książkowe. Konkursu był organizowany i przeprowadzany przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gryficach z okazji Światowego Dnia Zdrowia przypadającego w dniu 7. kwietnia. Przed rozpoczęciem zmagań z testem wiedzy, uczniowie mogli zapoznać się z informacjami prezentowanymi przez pracowników Nadleśnictwa Gryfice. W formie zabawy odpowiadali na zagadki zadawane przez leśników. Po części pisemnej turnieju wiedzy o zdrowiu, uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno - praktycznych prowadzonych przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Gryficach dotyczących środków psychoaktywnych, alkoholu i skutków ich zażywania. Gratulujemy serdecznie Lenie i Igorowi Konkursowi towarzyszyła miła i sprzyjająca atmosfera, o co zadbali organizatorzy , za którą bardzo dziękujemy.

        • Stworzyli grę planszową i zagrali.

        • 05.04.2023
        • Uczniowie klasy 4 stworzyli grę dydaktyczną o tematyce poznanych legend. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło ogromnych  emocji. Jak każda gra planszowa również ta posiadała zestaw poleceń  i  zadań do wykonania na poszczególnych polach. Uczestnicy rywalizowali do końca, pytania dotyczyły legend i bajek, ale ponieważ wiedzę należy integrować  pojawiły się również pytania dotyczące gramatyki i ortografii. Wygrała Lena Marcinkowska, ale wszyscy starali się bardzo odpowiedzialnie podchodzić do rozwiazywania zadań  pojawiających się podczas gry. Taki sposób powtarzania lektur okazał się dla uczniów atrakcyjny, pozwolił im wyzwolić swoje emocje a jednocześnie w ciekawy sposób utrwalić treści powtórzenia.