• Szkoła Pamięta 2022

        • 31.10.2022
        • Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Szkoła pamięta", której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

          W ramach przedsięwzięcia wspominaliśmy osoby ważne w historii i naszej małej ojczyzny:

          Klasa II odwiedziła grób płk Kazimierza Kosiarskiego, który był zawodowym oficerem przedwojennej Polski. Między 1932-38 rokiem był dowódcą 18 pułku ułanów stacjonującego w Grudziądzu. Od kwietnia 1938r. objął dowodzenie 5 Pułkiem Strzelców Konnych w Dębicy. W wojnie obronnej Polski w 1939 r. walczył w składzie Krakowskiej Brygady Kawalerii. Chociaż był zwolennikiem dalszej walki, podporządkował się woli dowództwa to ostatecznie poddał się Niemcom  Po wojnie był inwigilowany i represjonowany przez UB. Był to okres komunistyczny gdy bohaterska przeszłość pułkownika była powodem szykanowania i represji. Po wojnie zamieszkał na Pomorzu Zachodnim najpierw w Koszalinie, później krótki czas w Cerkwicy, gdzie zmarł 20.12.1974 roku.

          Uczniowie klasy VI wybrali się do studzienki Świętego Ottona gdzie według tradycji znajdowało się baptysterium, jedno z miejsc gdzie biskup Otton z Bambergu dokonywał chrztu Pomorzan.

          Na zajęciach lekcyjnych podjęto tematy dotyczące bohaterów naszego kraju i regionu, przypominaliśmy sobie osoby, które odegrały wielką rolę w historii np. Jana Pawła II, na szkolnym korytarzu można było zapoznać się z życiem Antoniego Hryniuka – mieszkańca Trzeszyna.

          Wszystkie działania to hołd oddany bohaterom, którzy zginęli za wolną Polskę lub przyczynili się w znaczący sposób aby o nich pamiętać.

           

           

        • Dzień profilaktyki zdrowego żywienia – NA STRAGANIE

        • 31.10.2022
        • Jesień końca października to barwny czas zbierania ostatnich warzyw i owoców oraz zapełniania nimi domowych spiżarni na zimę. Skorzystaliśmy z tych okoliczności przyrody, organizując 28 października dzień profilaktyki zdrowego żywienia. Brali w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Najlepiej uczymy się, gdy działamy i gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje- to zasada doskonale znana w życiu i potwierdzona pedagogicznie . Druga, mówiąca o tym, że przykład idzie z góry, to  znana od pokoleń  prawda. Wykorzystaliśmy obie .

          Wszystko zaczęło się od porannej krzątaniny w klasach, gdzie uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowywali pyszne dania na warzywno  - owocowe drugie śniadanie. Młodszym dzieciom pomagały także mamy, za co bardzo dziękujemy J Efekty wspólnej  pracy z dumą prezentowane na bardzo długim stole to:  kanapki, koreczki i sałatki w różnych odmianach oraz niezawodnie zdrowy sok jabłkowy. Uczniowie zasiedli do stołu, ale jak to w szkole, nie można było tak od razu rozpocząć pałaszowania tych pyszności, bo najpierw musiała być część artystyczna. Kto chodzi lub chodził do szkoły, ten zna tę „procedurę” bardzo dobrze J Tym razem jednak, ku zdumieniu uczniowskiej gawiedzi, było inaczej niż zwykle. Oto niespodzianka: na scenę wchodzą nauczyciele przebrani za warzywa, a pani dyrektor , również w niecodziennym stroju , zapowiada występ swego pedagogicznego grona- -inscenizację wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy. Wszystko wskazuje na to, że się udała, bo została nagrodzona gromkimi brawami widzów… Po dorosłych wystąpiły dzieci z klas I-III, przedszkola i klasy VI z piosenkami o owocach i warzywach, stwarzając świetną okazję do wspólnego śpiewania łatwo wpadających w ucho refrenów. Brawa dla wykonawców! Potem było bardzo smacznie. Na stole nie zlokalizowano ani jednego chipsa, ani pączka, ani batonika, a jedzenie znikało. Była to uczta smaków, zapachów, kolorów i kształtów, która nawet  dość opornych czipso i pączkożerców mogła przekonać do zmiany codziennych wyborów żywieniowych, a przynajmniej zastanowienia się nad nimi. Natomiast tych, którzy warzywa i owoce jedzą chętnie i codziennie, utwierdziła w przekonaniu , że moc jest z nimiJ (Z obserwacji wynika, ze nauczyciele już należą do  entuzjastów warzywnego menu, a uczniów, którzy nie lubią pomidorów jest naprawdę niewielu.) Po śniadaniu, z myślą o jednych i drugich,  uczniowie przygotowali jeszcze plakaty o pożytkach płynących ze zdrowego odżywiania się.

           Jedzmy zdrowo, żyjmy kolorowo i powtórzmy to jeszcze  nie raz i nie dwa razy…

        • Szkoła Pamięta

        • 30.10.2022
        • 26 - 28 października nasza szkoła włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było przeprowadzenie przez Samorząd Uczniowski zbiórki pieniędzy na wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju. Adresatem naszej zbiórki zostało Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, które jest organizacją pozarządową wspierającą struktury związków Polaków na Wschodzie i organizacje polonijne w świecie. Udało nam się uzbierać w tak krótkim czasie 260zł. Zebrane w ten sposób pieniądze, w imieniu Uczniów, Rodziców i Nauczycieli naszej szkoły przekażemy na konto bankowe ww. organizacji.

           

           

          Karolina Maślij

        • Niepodległa do hymnu

        • 25.10.2022
        • Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych bierze udział w akcji „Niepodległa do hymnu”!

          9 listopada o godzinie 9.00 włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

          „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

          Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

          Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

        • Dzień Gier Planszowych

        • 16.10.2022
        • Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, również i nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do obchodów tego dnia. Jest to coroczne święto, które przypada 10 października. Udział w tym wydarzeniu był inicjatywą Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia uczniowie przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji oraz przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby, chińczyk czy też puzzle. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

           

          Karolina Maślij

        • Święto Ziemniaka

        • 12.10.2022
        • Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

          We czwartek 6 października klasa 8 wraz z wychowawcą i rodzicami podczas popołudniowego spotkania integracyjnego rozpoczęła jesienną tradycję, czyli " Święto Ziemniaka”. Na spotkanie została zaproszona Dyrektor Szkoły Pani Emilia Moreń. Uczniowie, wychowawca i Dyrektor Szkoły brali udział w kliku konkurencjach sportowych m. in. zaradna gospodyni, bieg z ziemniakiem, rzut kaloszem, wyścig rzędów, sadzenie i zbiory ziemniaków.

          Konkurencjom towarzyszyły bardzo dobre humory uczestników i świetna zabawa, a także piękna jesienne pogoda. Po wesołych atrakcjach sportowych uczniowie wraz z opiekunami miło spędzili czas przy ognisku piekąc kiełbaski.

          Natomiast w piątek 7 października uczniowie klas 1 -3 obchodzili uroczyście" Święto Ziemniaka". Na początku wychowawca klasy pierwszej odczytał list od Pana Ziemniaka, dzięki temu uczniowie poznali jego historię i drogę do Polski. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniak stanowił główny motyw. Więc uczniowie sądzili i zbierali ziemniaki, rzucali nimi do celu, biegali z ziemniakiem na łyżce, poszukiwali ukryte ziemniaki, wykonali prace plastyczne używając stempli ziemniaczanych. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na poczęstunek. W tym dniu ziemniaczane frytki królowały na stołach, nad którymi dzielnie czuwały mamy naszych uczniów. Główną atrakcją były zdjęcia w ziemniaczanej fotobudce. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzy zakończono obchody tego święta.

        • Światowy dzień uśmiechu

        • 09.10.2022
        • W tym roku święto to przypadło na dzień 7 października. Jest to święto, które jest obchodzone w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

          Nasi uczniowie po raz pierwszy włączyli się w obchody tego święta. Chcieliśmy przekonać siebie i innych, że człowiek radosny, to człowiek szczęśliwy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych bo śmiech to zdrowie. Naukowo potwierdzono bowiem, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

          Tego dnia przyszliśmy ubrani do szkoły na żółto. Drzwi klas zostały udekorowane uśmiechniętymi, żółtymi buźkami, a zadaniem uczniów było zjeść plasterek cytryny. W tym dniu było u nas bardzo wesoło i mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam choć odrobinę radości, a uśmiech będzie gościł na Waszych twarzach każdego dnia i nigdy nie zabraknie Wam pozytywnej energii.

          Ważne!!!

          Uśmiechajmy się, bo minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a ponadto przedłuża życie o 10 minut!

           

          Karolina Maślij

        • Dzień krawata w naszej szkole

        • 09.10.2022
        • W piątek dnia 30 września 2022r., czyli w Dzień Chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy „Dzień krawata”. Idea akcji była taka, że każdy kto przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie bądź muszce będzie zwolniony z pytania. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być właśnie krawat lub muszka. Pomysłodawcą akcji był Samorząd Uczniowski. Żeńska część SU przygotowała życzenia i słodkie upominki dla wszystkich chłopców z naszej szkoły. Ponadto każda klasa uczciła ten dzień we własnym gronie. Odbywały się integracyjne spotkania  klasowe, a dziewczynki przygotowały drobne prezenty, którymi obdarowały swoich kolegów.

          Wszystkim którzy w tym dniu włączyli się do zabawy serdecznie dziękujemy. Resztę zachęcamy do czynnego udziału w życiu szkoły i uczestnictwa w organizowanych przez Samorząd Szkolny konkursach i zabawach.

           

          Karolina Maślij

        • Europejski Dzień Języków

        • 09.10.2022
        • Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Po raz kolejny nasza szkoła wzięła w nim udział. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie oraz promujemy wśród uczniów różnorodność kulturową i językową Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

          W tym roku szkolnym uczniowie klas V-VII mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków obcych rozwiązując quizy językowe. Natomiast klasa IV wykonała prace plastyczne przedstawiające flagi świata. Ponadto uczniowie obejrzeli film przedstawiający proste zwroty w różnych językach, ciekawostki oraz charakterystyczne dania krajów europejskich.

          Kochani uczniowie, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę!

           

          A oto kilka faktów dotyczących Dnia Języków Obcych:

          Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.  Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:

          • ponad 200 języków europejskich,
          • 24 języki urzędowe UE,
          • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości,
          • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

          Dzień Języków Obcych jest okazją do:

          • popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie,
          • promowania różnorodności językowej i kulturowej,
          • zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

          Karolina Maślij

        • Dzień uśmiechu w zerówce

        • 09.10.2022
        • Badania pokazują, że znane powiedzenie "śmiech to zdrowie" ma dużo w sobie prawdy! Otóż potwierdzono, że śmiech m.in.:

          - rozluźnia,

          - łagodzi stres,

          - stymuluje uwalnianie endorfin,

          - wzmacnia układ odpornościowy,

          - zmniejsza ból.


          Więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko się uśmiechać.


          Katarzyna Steć

        • Wizyta w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach

        • 06.10.2022
        • W poniedziałek 3 października uczniowie klasy 8 wraz z panią dyrektor Emilią Moreń byli uczestnikami bardzo ciekawego wydarzenia - odwiedzili Gminny Klub Kultury w Karnicach w którym odbywa się wystawa pt. W poszukiwaniu nowego domu. Migracje ludności na Pomorzu zachodnim w latach 1945-1950. 

          Wystawa została przygotowana przez OBEP IPN w Szczecinie i przedstawia proces migracji ludności oraz kształtowania się społeczeństwa polskiego na Pomorzu Zachodnim po II wojnie światowej. Podejmuje ona tematykę związaną z adaptacja "nowych" mieszkańców w obcych i niezwykle trudnych warunkach. Doskonale opisuje problemy związane z pobytem na tych terenach Armii Czerwonej, a także powstawanie zrębów polskiej administracji, oświaty i kultury. 

          Uczniowie z powagą i dużym zainteresowaniem oglądali zaprezentowane na wystawie zdjęcia i mapy, a także z uwagą czytali zamieszczone treści dotyczące być może ich przodków. To była naprawdę bardzo ciekawa lekcja historii!

          Anita Nowak

        • Obchody Europejskiego Dnia Sportu

        • 05.10.2022
        • Z okazji Dnia Sportu świętowanego w całej Europie 30 września b.r. w naszej szkole pan Łukasz Maślij zorganizował mecz piłki nożnej. Składy zespołów zostały ustalone wspólnie z uczniami klas 4-8. Młodzież z naszej szkoły zaprezentowała nam wspaniały mecz obfity w zwroty akcji oraz dramaturgię godną finału Ligi Mistrzów. Uczniowie których kapitanem był Oskar Antczak wygrywali pierwszą część spotkania, jednak nie zdołali uniknąć doprowadzenia do remisu 2:2. Udało im się jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w jednej z ostatnich minut meczu ostatecznie wygrywając 3:2. Oprócz wyniku i doskonałej grze naszych szkolnych piłkarzy cieszy również fakt, że nikt w meczu nie doznał kontuzji i wszyscy zadowoleni wrócili na lekcje. Wykonaliśmy również pamiątkowe zdjęcia.

          Warto szukać każdej okazji do aktywności ruchowej, a ta była kolejną wspaniała cegiełką w budowaniu formy naszych wysportowanych uczniów. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

           

          Łukasz Maślij

        • IV edycja akcji "Sprzątamy dla Polski"

        • 04.10.2022
        • Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątamy dla Polski", która odbyła się we wtorek 4 października 2022 roku. Wydarzenie organizowane zostało przez Stowarzyszenie "Dla Polski". Jest to już 4. odsłona tej cyklicznej akcji - w tym roku objęta została ona honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu “Czyste Powietrze”, Fundacji Grupy PKP, PGW Wody Polskie, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.

          Akcja przybrała charakter edukacyjny, co związane jest ze stale wysokim zaangażowaniem społeczności uczniów naszej szkoły. Miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka odpadów, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Poprzez konkretne działania ekologiczne zwracamy uwagę społeczeństwa szkolnego i lokalnego na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze najbliższe środowisko.

          Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były bardzo zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej, a każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze bliższe i dalsze środowisko.

        • Dzień Piżamy

        • 04.10.2022
        • W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do Drugiego Ogólnopolskiego Charytatywnego Biegu w Piżamach – w związku z tym dzisiaj wszyscy uczniowie, od przedszkola do ósmej klasy, przyszli do szkoły w piżamach, szlafrokach i kapciach. Do akcji włączyli się także nauczyciele prezentując się wyśmienicie w nocnych ubiorach i szlafrokach. Wszystkim towarzyszyły dobre humory, piżamy niektórych uczniów wzbudzały niemałe zainteresowanie.

          Na czwartej lekcji wszyscy wzięli udział w symbolicznym biegu w piżamach na boisku szkolnym.

          Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na dzieci chore na nowotwory, które cały czas spędzają w piżamach na oddziałach onkologicznych.

          Dzień Piżamy w szkole, przedszkolu, to przede wszystkim dzień zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię.

          Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.

          Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą , a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

          Podczas dzisiejszej akcji zbieraliśmy także pieniądze, które zostaną przekazane na konto fundacji Gdy Liczy się Czas.

          Anita Nowak

           

           

        • Zakończenie spotkań polsko-litewsko-czeskiej młodzieży

        • 03.10.2022
        • Bardzo aktywnie rozpoczęliśmy tydzień pełen imprez, akcji, a także innych działań szkolnych i pozaszkolnych.

          Dziś w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach miało miejsce zakończenie polsko-litewsko-czeskiej wymiany młodzieży. To dzień podsumowania, ale nie pożegnania, gdyż uczniowie klasy 8 mówią swoim nowym przyjaciołom: "Do zobaczenia!".

          Nasza młodzież wraz z innymi uczestnikami wymiany z zagranicy, podczas pobytu w Polsce, gromadzili informacje na temat historii naszego regionu. Wycieczki po okolicznych miejscowościach nadmorskich oraz wspólne zabawy i wywiady z mieszkańcami zaowocowały utworzeniem montażu słowno-muzycznego, którego mogliśmy dziś doświadczyć. Młodzież przedstawiła ciekawe lecz niełatwe losy naszych ziem, których historia rozpoczęła się w czasach wojennych. Młodzi zaprezentowali szerzej dzieje mieszkańców Dreżewa i Janowa. Zarówno nasi uczniowie jaki goście, których gościliśmy w progach wioski artystycznej w Janowie byli bardzo zadowoleni ze zorganizowanej wymiany. Zdobyli cenne doświadczenia, wymieniali swoje poglądy, nawiązali nowe przyjaźnie.

          Na dowód wdzięczności, za wspólni spędzony czas, uczniowie klasy 8 przygotowali i zaprezentowali dla swoich przyjaciół pożegnalną piosenkę. Taką formą chcieli podziękować za zdobyte doświadczenia i umiejętności dzięki kolegom i koleżankom z Litwy i Czech. Ten gest spotkał się z dużym zadowoleniem i uznaniem Czechów i Litwinów w postaci gromkich braw.

          Mimo, iż wymiana dobiegła końca, to wspomnienia na długo pozostaną w naszych sercach i nie pozwolą zapomnień o wydarzeniach ostatniego tygodnia.

          Wymiana młodzieży pod nazwą „Big story of small town” sfinansowana została ze środków Unijnych w ramach programu Erasmus+.

          Opiekę nad młodzieżą w Janowie sprawował Pan Adam Milewski i Pan Antoni Machoń.

          Szczególne podziękowanie kierujemy do Sekretarz Gminy Karnice Pani Sylwii Jankowskiej, która była koordynatorem projektu z ramienia gminy. Jak zawsze z wielkim zaangażowaniem i sercem wzorcowo otoczyła opieką naszą młodzież.

          Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku szkolnym nasi uczniowie wezmą udział w podobnym projekcie.