• Świąteczna paczka dla zwierzaczka

w Cerkwicy

I ty możesz zostać Św. Mikołajem

pod hasłem

„Świąteczna paczka dla bezdomnego zwierzaczka”

Z wielkim zaangażowaniem dzieci naszej szkoły te małe i te duże, wcielając się w rolę Św. Mikołaja zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierzątek z Przytuliska w Trzebiatowie.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział  w tej akcji, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki temu udało się zgromadzić i przekazać do Przytuliska mnóstwo karmy i smakołyków, które zapewne sprawią zwierzakom dużo radości i przyjemności.

W tym szczególnym okresie życzymy wszystkim milusińskim bliskości przyjaznych rąk, pełnych brzuszków, smacznych, cieplutkich Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku 2023 znalezienia przyjaznego domu, w którym otoczone zostaną troskliwą opieką.

• Wyjazd do Pomeranii

• 20.12.2022
        • Dnia 16.12.2022 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami, wybrali się na wycieczkę na warsztaty świąteczne do Parku Rozrywki „Pomerania”. Dzieciom tego dnia nie zabrakło atrakcji, miały okazję  wysłać list do Świętego Mikołaja, brać udział w warsztatach plastycznych, gdzie mogły wykonać przepiękne bombki, oraz spotkać się z Mikołajem. Jednak największą frajdą była zabawa na ogromnym placu zabaw, gdzie dzieci bawiły się w kulkach, zjeżdżały ze zjeżdżalni oraz skakały na trampolinie pod czujnym okiem miłych pomocników Mikołaja, które towarzyszyły nam podczas tego spotkania.

• 08.12.2022
        • Uczniowie klas I - VIII, dzieciaczki Oddziału Przedszkolnego wraz z Dyrektorem Szkoły i pracownikami serdecznie dziękują Pani Marcie Drab i firmie BPS sp. z o.o. z siedzibą w Czaplinie Małym 10 za podarowanie choinki. Drzewko zostało pięknie udekorowane przez dzieci i pracowników szkoły, a jej widok cieszy nas bardzo.

Życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia

• Światowy Dzień AIDS

• 02.12.2022
        • Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony (od 1988 roku) jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym, jak również osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomić konieczność pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim. Symbolem święta i solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich rodzinami jest kokardka w kolorze czerwonym, zaprojektowana w latach 80-tych XX wieku w USA. Znak ma kształt odwróconego „V” (victory) – co ma podkreślać, że wirus jest wciąż niepokonany. Czerwony kolor symbolizuje krew i miłość. Z tej okazji został zorganizowany konkurs przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Dwie uczennice klasy 8 Maja Kołodziejczyk i Joanna Świstak reprezentowały naszą szkołę w konkursie wiedzy nt. „ HIV- WIEM! Jestem bezpieczny dla siebie i innych. Przygotowując się do konkursy, uczennice wykonały lapbooka. Jednym z zadań konkursowych była prezentacja treści lapbooka. Inne zadania polegały na rozwiązaniu krzyżówki i zadań otwartych dot. wiedzy o wirusie HIV i chorobie AIDS. Za udział w konkursie szkoła otrzymała podziękowanie, a uczestniczki zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Podejmowanie szkolnych inicjatyw związanych z promocja zdrowia i profilaktyki chorób zakaźnych to nieodzowny element realizacji edukacji zdrowotnej w naszej szkole. Za takie działanie Pani Emilia Moreń – szkolny koordynator konkursu, otrzymała zaświadczenie dot. ukończenia szkolenia pt. „Realizacja edukacji zdrowotnej w szkole podstawowej”.