Święto Niepodległości.
- 11.11.2024
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w cerkwickiej szkole odbył się uroczysty apel. Wydarzenie upamiętniło trudną drogę Polaków do wolności, przypominając o znaczeniu 11 listopada dla wszystkich pokoleń.
W Szkole Podstawowej w Cerkwicy zbliżającą się 106 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono uroczystym apelem. Podczas części artystycznej uczniowie przypomnieli trudne czasy walki o niepodległość oraz to, że nasi przodkowie przez wiele lat żyli pod obcym panowaniem. W ten symboliczny sposób społeczność szkolna oddała hołd tym, którzy swoją determinacją i poświęceniem przyczynili się do ponownego pojawienia się Polski na mapie Europy po 123 latach zaborów. Odśpiewane pieśni patriotyczne pozwoliły jeszcze głębiej zrozumieć uczucia i przeżycia tych, którzy walczyli o wolność kraju. Uroczysty apel uświadomił także uczniom, że data 11 listopada, którą co roku obchodzimy jako Narodowe Święto Niepodległości, to nie tylko dzień wolny od zajęć szkolnych. Jest to przede wszystkim święto upamiętniające niezwykle ważne wydarzenia i ludzi, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla przyszłości naszej Ojczyzny. Na zakończenie w ramach akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.
8
Konkurs plastyczno - literacki.
- 06.11.2024
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-literackim wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Tematem przewodnim konkursu jest promowanie ekologicznych, innowacyjnych zachowań oraz podniesienie świadomości i wiedzy z zakresu ekologii. Konkurs jest organizowany przez Zachodniopomorską Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Szczecinie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie w ramach kampanii edukacyjnej „Strażnik ekologii”.
W kategorii prac plastycznych czekamy na ciekawe i kolorowe plakaty promujące zachowania ekologiczne w różnych sferach naszego życia oraz na projekty kolorowanek. Natomiast w kategorii literackiej zachęcamy do opracowania ciekawych rebusów oraz na pisania wierszyków związanych z tematyką ekologii, i troski o środowisko naturalne.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a najlepsze prace zostaną umieszczone w specjalnym wydawnictwie. Czekamy na Wasze prace do 22 listopada 2024 r. !
Poniżej znajduje się link do regulamin konkursu i karty zgłoszeniowej.
https://gryfice.policja.gov.pl/zgy/aktualnosci/aktualnosci/67344,Konkurs-plastyczno-literacki-Straznik-ekologii.html?sid=f7056daf961e95a85539d0a7e37f8ded&fbclid=IwY2xjawGO_0NleHRuA2FlbQIxMAABHYlTkdQU8ivwzoBXgJk_UcZnbHgUPCrHoTvzytjfOIvxqB-fmrw_ufZCAg_aem_TDsPmbjJd50MKylTQBlRhQ
Prezes ZGW IPA w Szczecinie
Regulamin Konkursu plastyczno-literackiego „Strażnik ekologii”
§1 Organizator i cel konkursu
1. Organizatorem konkursu „Strażnik Ekologii” jest Zachodniopomorska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Szczecinie, 70-515 Szczecin
ul. Małopolska 47.
2. Konkurs organizowany jest w ramach programu pn. „Strażnik ekologii”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
3. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac plastycznych i literackich promujących ekologiczne, innowacyjne zachowania oraz podnoszących świadomość i wiedzę z zakresu ekologii.
4. Autorzy trzech najlepszych prac w każdej z kategorii otrzymają nagrody rzeczowe.
5. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie możliwość przyznania nagród dodatkowych, wyróżnień, nagród specjalnych.
§ 2 Warunki uczestnictwa
1. Obie kategorie konkursu (plastyczna i literacka) adresowane są do uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.
2. Prace plastyczne: plakat (format A-4) lub/i kolorowanka (format A-5 lub A-4).
3. Prace literackie: rebus lub/i wierszyk.
4. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
5. Każdy uczestnik może nadesłać na konkurs maksymalnie dwie prace w danej kategorii. Praca powinna promować ekologiczne, innowacyjne zachowania oraz podnosić świadomość i wiedzę z zakresu ekologii.
6. Do każdej pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy podpisany przez uczestnika lub w przypadku osoby niepełnoletniej przez opiekuna prawnego (załącznik nr 1).
7. Nadesłanie pracy na konkurs wraz z podpisanym zgłoszeniem traktowane jest jako akceptacja regulaminu konkursowego.
8. Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres:
Zachodniopomorska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Szczecinie
ul. Małopolska 47 (pokój 3b)
70-515 Szczecin
W terminie do 22 listopada 2024 r.
Prace literackie: rebus lub wierszyk można przesłać na adres ipakwpszczecin@gmail.com również w terminie do 22 listopada 2024 roku
§ 3 Nagrody i wyróżnienia
1. Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi.
2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej organizatora www.ipaszczecin.org w dniu 6 grudnia 2024 r.
3. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania konkursu.
4. Termin uroczystego podsumowania konkursu zostanie podany na stronie internetowej organizatora www.ipaszczecin.org .
§ 4 Jury konkursowe
1. Zwycięzców wyłoni niezależne Jury powołane przez Organizatora konkursu.
2. Zadaniem Jury konkursowego jest ocena i wybór najlepszych prac.
3. Członkowie Jury Konkursu przy ocenie prac wezmą pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, jasność przekazu, pomysłowość, estetyka wykonania.
4. Jury konkursowe ocenia tylko prace spełniające warunki uczestnictwa (§ 2).
5. Posiedzenie Jury konkursowego jest niejawne. Decyzje Jury konkursowego są ostateczne
i nie mogą zostać zakwestionowane. Dochodzenie racji drogą prawną jest wykluczone.
6. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
§ 5 Postanowienia końcowe
1. Organizator ma prawo do nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych prac w ramach promocji działań ekologicznych.
2. Organizator konkursu ma prawo do rozpowszechniania i przetwarzania nadesłanych prac
w ramach działań informacyjno-promocyjnych wraz z podaniem danych osobowych autora (nazwisko, imię) we wszystkich mediach bez ograniczeń terytorialnych i czasowych.
3. Uczestnik ponosi wyłączną odpowiedzialność w przypadku, gdy jego zgłoszenie konkursowe będzie naruszało prawa osób trzecich lub powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
4. W uzasadnionych przypadkach Organizator ma prawo do odwołania, zmiany
lub wydłużenia czasu trwania konkursu.
5. Informacje o zmianach w konkursie będą przekazywane uczestnikom za strony internetowej www.ipaszczecin.org .
6. Ostateczna interpretacja Regulaminu konkursowego pozostaje w gestii Organizatora.
Więcej informacji: https://gryfice.policja.gov.pl/zgy/aktualnosci/aktualnosci/67344,Konkurs-plastyczno-literacki-Straznik-ekologii.html?sid=f7056daf961e95a85539d0a7e37f8ded&fbclid=IwY2xjawGYFp5leHRuA2FlbQIxMAABHQ_Udy_FwVYxWAKwTfdg0DhLlXfO9seZMxG5s180-XH5Ah6Vnm4h5Ah6hw_aem_-zrIG83z69BTIjk2v0DGIg
Emilia Moreń
Dzień Dyni.
- 29.10.2024
Dynie – DUŻE, Dynie – MAŁE – Wszystkie piękne doskonałe!
Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego rodzaju dyń, które zachwycały nie tylko kolorem i ubarwieniem z zewnątrz ale i mogły zobaczyć wnętrze tego pięknego warzywa. Ten dzień był przepełniony zajęciami i zabawami o tematyce dyniowej: było karmienie żarłocznej dyni oraz podświetlane dynie- to zajęcia logopedyczne, które podczas świetnej zabawy przemycały ćwiczenia poprawnej artykulacji.
Największą radość sprawiła dzieciom Dyniolina- masa plastyczna stworzona z dyni i mąki. Na koniec zajęć wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymali ordery od Pani Dyrektor Emilii Moreń.
17
Certyfikaty 31. Akcji Sprzątanie świata - Polska
- 21.10.2024
Wielkie Zielone Serce dla całego Waszego sztabu za udział w 31. Akcji Sprzątanie świata – Polska! Dziękuję, że dołączyliście do Straży Czystej Ziemi!
Obserwując tak ogromne zaangażowanie Uczestników Akcji w całej Polsce, wiemy, że RAZEM mamy moc zmieniania świat w lepszy. W imieniu Fundacji Nasza Ziemia dziękujemy Wam z całego serca za Wasz udział w tej największej lekcji ekologii w naszym kraju. Dzięki Wam z optymizmem patrzymy w przyszłość, ponieważ ciągle jest nas wielu, aby dbać o naszą planetę, która coraz bardziej wymaga naszej troski i uważności.
Na koniec zapraszam do udziału w pozostałych projektach edukacyjnych Fundacji Nasza Ziemia. Informacje o konkursach, projektach grantowych czy bezpłatnie udostępnianych materiałach edukacyjnych znajdziecie na naszych profilach w mediach społecznościowych i stronie wwww.naszaziemia.pl
Dzień Edukacji Narodowej.
- 14.10.2024
"Nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, jest również mądrym pedagogiem, psychologiem,
Wychowawcą – nie tylko swoich uczniów, ale często osobą pomocną także ich rodzicom’’.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę satysfakcji z pracy zawodowej, dumy z sukcesów wychowanków, radości z odkrywania ich talentów oraz poczucia ważności wykonywania zawodu. Niech Państwa wiedza, pasja służą wychowaniu młodego pokolenia Polaków.
Dzień Edukacji Narodowej nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: pracowników administracji i obsługi, którzy wspomagają pracę nauczycieli, a także przyczyniają się do tworzenia bezpiecznych i przyjemnych warunków nauki i pracy. Życzę Państwu dużo zdrowia oraz uznania ze strony społeczności szkolnej. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie w pracę.
To również święto uczniów i ich rodziców. Rodzicom życzę cierpliwości w motywowaniu dzieci, natomiast uczniom niesłabnącej motywacji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.
Dyrektor Szkoły
Emilia Moreń
Tydzień sportu w naszej gminie!
- 03.10.2024
16 edycja Europejskiego Tygodnia Sportu miała miejsce w naszej szkole w dniach 23-27 września 2024 r.
Ta inicjatywa promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Cała nasza gmina, która sportem stoi brała udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie naszej szkoły brali udział w skokach w dal, skokach wzwyż, biegach, rzutach piłeczką palantową, biegach i grach zespołowych, a także dawnych zabawach podwórkowych. Nasi wychowankowie ochoczo uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Uczniowie wysłuchali także prelekcji na temat zdrowego stylu życia (m.in. aktywności fizycznej w czasie wolnym, higieny osobistej oraz zróżnicowanej zdrowej diety). Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców i nauczycieli do stosowania zasad zdrowego stylu życia w trosce o zdrowie fizyczne i mentalne nas wszystkich!
21
Aplikacja mobilna "Moja Komenda".
- 24.09.2024
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
Aplikacja „Moja Komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Uzupełniliśmy ją także o dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
„Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.
Sprzątanie świata.
- 22.09.2024
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do Akcji „#SprzątanieŚwiataPolska”.
Tegoroczne hasło to: Na staży czystej Ziemi. Uczniowie otrzymali rękawice i worki na śmieci a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły, teren naszej wsi i pobliskiego lasu. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan naszej planety Ziemi. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem w wyniku czego zebrały 10 worków z mieszanymi odpadami i 5 kubeczków z niedopałkami i 2 kubeczki kapsli. Ilość niedopałków przeraża , ale ilość worków z odpadami zmniejszyła się o 6 w porównaniu do poprzedniego roku
Pomimo wzrostu świadomości osób dorosłych i młodzieży, ciągle spotykamy się w naturze z porzuconymi butelkami, foliami, papierkami wokół nas. Dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji sprzątania świata nie tylko podczas finału akcji, ale również każdego dnia.
Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do akcji i sprzątały, a tym samym pomagają troszczyć się o planetę stojąc na straży czystej Ziemi.
16
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
- 22.09.2024
Przedszkolaki z Grupy Żabki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były tańce, zabawy i wiele radości. Gośćmi specjalnymi w naszym przedszkolu były Pani Dyrektor Emilia Moreń oraz Pani Eliza Koclejda-zastępca Wójta Gminy Karnice, które wspólnie z dziećmi obchodziły ten jakże ważny dzień Zostały wręczone dyplomy oraz słodki poczęstunek.
Niech każdy dzień w przedszkolu będzie pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych przygód. Życzymy Wam wielu wspaniałych chwil, odkrywania nowych pasji i zawierania pięknych przyjaźni.
Wszystkiego najlepszego drogie Przedszkolaki.
23
Wymiana czesko - litewsko - polska z udziałem naszych ósmoklasistów.
- 11.09.2024
Pierwsze chwile naszych ósmoklasistów i z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach podczas wymiany czesko- litewsko-polskiej w Mrzeżynie w ośrodku Geovita. Życzymy niezapomnianych chwil i wspaniałych wrażeń, nawiązania nowych przyjaźni, a także rozwijania umiejętności lingwistycznych
Narodowe Czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego w Cerkwicy.
- 10.09.2024
Podczas tegorocznej, XIII odsłony Narodowego Czytania, uczniowie klas 7 i 8 wysłuchali fragmenty dramatu „Kordian” Juliusza Słowackiego. Tym razem ze względu na fakt, że lektura należy do utworów trudnych w odbiorze i zrozumieniu dla uczniów szkoły podstawowej skorzystaliśmy z możliwości nowych technologii i wysłuchaliśmy fragmentów w pięknym wykonaniu młodych lektorów, którzy zapewnili nam przyjemne spotkanie z lekturą. Kordian to historia młodzieńca, który po życiowych rozterkach okresu dojrzewania rusza w podróż i przechodzi przemianę. Już nie jest apatycznym, nieszczęśliwie zakochanym romantykiem, a pełnym gotowości do działania i poświęceń Polakiem. Postanawia, że to on będzie tym, który zabije cara, ciemiężcę narodu polskiego. Próbuje określić siebie, szuka życiowego celu, chce wybrać właściwą ścieżkę postępowania. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W ten sposób uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dołączyli do akcji „Narodowego Czytania”.
2
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie